Domáce

Koniec futbalovému ihrisku v Spišskom Bystrom. Farár ich vyháňa

Ihrisko v Poprade
Zdroj: TV Markíza,

Futbalové ihrisko to má v podtatranskej obci spočítané.

Dá sa povedať, že je to jediné rovné miesto v dedine a futbalistom ide o všetko. Obec a futbalisti chceli, aby im farár dal ešte dva tri roky, kým si nájdu miesto a postavia nové ihrisko. Ten už s nimi ale vyjednávať nechce a oni sa pripravujú na ten najhorší scenár.

V tejto sezóne sa budú musieť zo súťaže odhlásiť. Farár na svojom rozhodnutí už nič meniť nechce. Futbalisti vraj o výpovedi vedia už rok a majú posledné dva týždne, aby sa s ihriskom rozlúčili. Miestnym nadšencom z toho ale tečú nervy.


Farár na kameru hovoriť nechcel, ale mimo kamery povedal, že z utŕžených peňazí chce dať na opravu kostola a dokončiť budovu vedľa fary. Aj futbalisti mieria do útoku a chcú sa stretnúť s biskupom. Farár vyčkáva, ale nervózny vraj z toho nie je. Veľa miestnych však hovorí, že ak túto vojnu cirkev vyhrá, otočí sa to potom proti nim.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Napätie by sa tu dalo krájať, no najväčšie dusno bude 1. februára, keď dôjde na lámanie chleba. Buď farár alebo futbalisti. V Spišskom Bystrom ide o všetko a času na vyriešenie sporu je žalostne málo.

SPIŠSKÉ BYSTRÉ/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.