Tabák vracia úder: Bittó Cigánikovej odporúča terapiu a drogové testy

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Poslankyňa Jana Bittó Cigániková v sobotu večer uviedla, že podáva trestné oznámenie na kolegyňu z Národnej rady SR Romanu Tabák za fyzické napadnutie. Dôvodom má byť incident z piatkového koncertu v jednom z bratislavských podnikov. Ich stretnutie podľa slov Bittó Cigánikovej vyústilo až do fyzického útoku. Romana Tabák na toto obvinenie zareagovala v nedeľu podvečer pre Nový Čas.

Tabák opisuje, že jej parlamentná kolegyňa bola v „nepríčetnom stave“ a vulgárne urážala ju aj jej rodinu. „Zahnala sa na mňa po tvári a ako sa zahnala druhýkrát, strhla mi z hlavy šiltovku a hodila ju do miestnosti. Ja som sa bránila. Mrzí ma, že som sa nechala vyprovokovať a uštedrila jej úder, po ktorom sa ukľudnila,“ vyjadruje poľutovanie Tabák.

Trestné oznámenie, podobne ako Bittó Cigániková, neplánuje a svojej sokyni incident odpúšťa. „Pevne dúfam, že vyhľadá terapeuta a absolvuje test na drogy,“ odkazuje poslankyni zo SaS prostredníctvom Nového Času. 

Poslankyňa, ktorá sa do parlamentu dostala na kandidátke OĽANO, no v súčasnosti je členkou poslaneckého klubu Sme rodina si myslí, že po tomto incidente by sa mala Bittó Cigániková vzdať predsedníckej stoličky parlamentnom výbore pre zdravotníctvo.

Prečítajte si tiež:

​Redakcia priniesla aj svedectvo človeka, ktorý celý incident videl. Nešlo podľa neho o žiadnu veľkú bitku ani tvrdé údery. „Po hádke strhla Bittó Cigániková šiltovku z hlavy Tabák. Tá reagovala slabšou fackou. Žiadne tvrdšie údery či ťahanie cez miestnosť si nevšimol,“ opísal svedok.

Incident medzi poslankyňami potvrdil aj zástupca bratislavskej prevádzky, v ktorej sa šarvátka odohrala. Sám ju však nevidel a vraj ju nezaznamenali ani bezpečnostné kamery. V klube v ten večer vystupoval Majk Spirit.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti