Železničiari sľubujú zvýšený komfort pri cestovaní vlakom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Spokojné cestovanie vlakom nie je len o kvalitných tratiach. Záleží aj na čistote vo vagóne. Železničiari sľubujú zvýšený komfort po dostavaní moderných stredísk technicko-hygienickej údržby. 

Každý vozeň, ktorý skončí jazdu, smeruje do strediska údržby. Pripravia ho tam na novú cestu. Vo Zvolene fungujú dlhé roky pod holým nebom. Nové stredisko je už vo výstavbe. 

 „Zvyšuje sa výstavbou strediska komfort. V prvom rade komfort pracovného prostredia zamestnancov, čo sa v konečnom dôsledku prejaví do zvýšenia kvality poskytovaných služieb,“ verí riaditeľ odboru riadenia strategických projektov ŽSSK Róbert Hudák.

Zo samostatnej umývačky pôjdu vozne na 140 metrov dlhé koľajiská. Tam ich upracú, ale skontrolujú aj technický stav a doplnia vodu či palivo.

Prečítajte si tiež:

​Nové stredisko údržby nevzniká len vo Zvolene. Stavia sa aj inde. Moderné stredisko údržby chcú mať v Nových Zámkoch, ale prvotriedne podmienky pre prípravu vozňových súprav budú mať aj na východe krajiny v Humennom. 

„V Nových Zámkoch nám vzniká pracovisko, ktoré bude postavené viac-menej na zelenej lúke a čo sa týka Humenného a vo Zvolene, tu vznikajú strediská na pôvodných pracoviskách, takže pracujeme za prevádzky,“ vysvetľuje Hudák.

Výstavba troch stredísk údržby vyjde na 106 miliónov eur. Železničná spoločnosť prekročenie rozpočtu nehlási a nebudú vraj meškať ani s termínmi ukončenia. Tie sa očakávajú v prvom polroku budúceho roka.

Reportáž si môžete pozrieť hore vo videu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti