NAKA zadržala členov gangu takáčovcov aj starostu Záhorskej Vsi. Obvinili 14 osôb

Svedok v policajných kauzách Csaba Dömötör.
Svedok v policajných kauzách Csaba Dömötör. Zdroj: reprofoto: tvnoviny.sk

V rukách elitných policajtov z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) skončila v pondelok (26.9.) ráno takmer desiatka členov zločineckej skupiny takáčovcov. Medzi zadržanými má byť aj Csaba Dömötör, informoval portál Startitup.sk.

Podľa našich informácií mal v putách skončiť aj starosta Záhorskej Vsi Boris Šimkovič.

Jeho zadržanie má údajne súvisieť s prípadom napadnutej rómskej rodiny, ktorej páchatelia ešte v roku 2007 podpálili dom. Spiacu rodinu s dieťaťom aj brutálne zbili. Podľa medializovaných informácií mali mať so starostom obce spor. Práve Šimkovič si mal údajne najať takáčovcov na to, aby mu pomohli zbaviť sa rómskej rodiny.

Pokúšali sme sa spojiť aj so samotným starostom Šimkovičom. Mobilný telefón má vypnutý a telefón nám nedvíhali ani na jeho úrade.

Prečítajte si tiež:

​Dömötör je známy z kauzy ovplyvňovania svedeckých výpovedí. V lete v roku 2021 uzavrel dohodu o vine a treste. Pred súdom sa priznal, že ho nahovorili na krivú výpoveď.

​Tej sa mal dopustiť v roku 2020 v priestoroch Prezídia Policajného zboru pred vyšetrovateľom NAKA.

Dömötör dostal podmienečný trest a sudca ho po uzavretí dohody prepustil na slobodu. V pondelok ráno však opäť skončil v putách s obvinením na krku, dodáva portál.

Padli obvinenia

V súvislosti s trestnou činnosťou zločineckej skupiny takáčovcov obvinila polícia 14 osôb. Osem z nich zadržala NAKA počas zásahu v Bratislavskom a Žilinskom kraji.

"Obvinení sa mali dopustiť trestných činov založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, hrubého nátlaku, ublíženia na zdraví, poškodzovania cudzej veci a porušovania domovej slobody," uviedol vedúci oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru (PPZ) Michal Slivka.

Polícia k prípadu bližšie informácie neposkytuje. "Aktuálne prebiehajú procesné úkony, preto bližšie informácie poskytneme, až keď to procesná situácia dovolí," doplnil Slivka.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti