Domáce

Legendárne "átriáky" možno zbúrajú

Átriáky
Zdroj: TASR

Navrhuje to riaditeľ internátov.

Kto nezažil lozenie po nekonečných balkónoch a "chodbovice" v tajomnom bludisku pospájaných blokov, sotva zaplače, ale pre viacero generácii vysokoškolákov sa budú zrejme navždy spájať so spomienkami na jedno z najkrajších období života.

Legendárne "átriáky" možno zbúrajú.

Nevyhovujú

Jedinečné internáty sú súčasťou bratislavského študentského mestečka "Na mlynoch". Na rozdiel od "Šturáku" ich podľa riaditeľa Roberta Gulu už nemá zmysel opravovať. "Som za to, aby sa átriové domčeky zbúrali," povedal pre Plus jeden deň.

Študenti sú s nimi podľa neho trvalo nespokojní. Toalety a sprchy na spoločnej chodbe či steny, cez ktorej je počuť skoro všetko, už jednoducho nie sú stavané pre 21. storočie.

"Dostali sme územné rozhodnutie, že by sme mohli stavať nový internát", povedal Gula. Budova by mala vyrásť v blízkosti terajších átriových domčekov.

Neopakovateľná slobodaV deväťdesiatych rokoch minulého storočia bol život na internátoch priam symbolom bezstarostného vysokoškolského života, súčasťou ktorého bolo aj hromadné prespávanie na "čierno".

Výraznú zmenu priniesol práve Gula. Internáty počas jeho pôsobenia vynovili, ale riaditeľ zároveň sprísnil kontroly pohybu ľudí.

Medzičasom sa navyše zmenila doba. Mnohí vysokoškoláci počas štúdia pracujú a ostať "mŕtvi" po bujarej oslave si sotva môžu dovoliť.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Zdroj: TASRBRATISLAVA/ TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.