Na zmenu zdravotnej poisťovne zostáva týždeň. Zvážiť treba aj iné parametre ako benefity

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na zmenu zdravotnej poisťovne zostáva už len týždeň. Lehota na podávanie prihlášok je do konca septembra. Ľudí lákajú finančné benefity, vďaka ktorým vedia u konkurencie ušetriť. Zvážiť treba však aj iné parametre.

O zmenu zdravotnej poisťovne minulý rok žiadalo takmer 200-tisíc ľudí. Dá sa tak urobiť len raz za rok. Pacienti majú na výber z troch poisťovní – štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne a dvoch súkromných – Union a Dôvera.

Prihlášku možno podať najneskôr do 30. septembra kalendárneho roka. Prihlášku možno podať iba v jednej zdravotnej poisťovni.

Zdravotné poisťovne v tomto období lákajú kampaňami ľudí na rôzne benefity. Týkajú sa buď konkrétnych zdravotných výkonov, prevencie či čakacích dôb u lekárov.

„Medzi tie najobľúbenejšie patria 120 eur na zubné ošetrenie a dentálnu hygienu, 450 eur na zubný strojček, viac ako 200 eur pre mamičky s deťmi alebo 200 eur za doplatky za lieky a dietetické potraviny a doplatky diabetikom,“ hovorí hovorkyňa VšZP Eva Peterová.

Podmienkou pre získanie výhod je absolvovanie preventívnych prehliadok.

„Tou najobľúbenejšou výhodou v Dôvere je možnosť získať 150 eur na zubnú starostlivosť a dentálnu hygienu. Pre deti možnosť získať príspevok na dioptrické okuliare. Naša tradičná výhoda je 300 plus 300, vďaka ktorej môžu získať späť až 300 eur za doplatky v lekárni,“ hovorí hovorca Dôvery Matej Štepianský.

V poisťovni Union je najväčší záujem o príspevok 150 eur na zuby a 150 eur na oči. Rodičom vracajú doplatky na lieky pre deti do 18 rokov. Pri umelom oplodnení poskytujú príspevok 1200 eur.

Podľa odborníkov by sa ľudia nemali zameriavať len na benefity a finančné príspevky. Zvážiť treba aj rozsah zazmluvnených lekárov a tiež zohľadniť zdravotný stav poistenca.

Zmena zdravotnej poisťovne sa akceptuje od 1. januára nasledujúceho roka. Poistenec je o tom povinný informovať svojho zamestnávateľa.

Reportáž si môžete pozrieť hore vo videu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti