Už aj vo Svite sa potuloval medveď, kŕmil sa zvyškami zo záhrad

Medveď.
Medveď. Zdroj: TV Markíza

Mesto Svit pod Tatrami upozorňuje obyvateľov, aby nevytvárali skládky bioodpadu. V závere uplynulého týždňa bol totiž hlásený výskyt medveďa v lokalite za mostom do Lopušnej doliny, ktorý sa kŕmil zvyškami zo záhrad. Uvádza to samospráva na webovej stránke s tým, že je mimoriadne dôležité predchádzať vytvoreniu návyku medveďov získavať ľahko dostupnú potravu v blízkosti ľudských obydlí.

„Výskyt medveďa bol zásahovému tímu nahlásený vo štvrtok (22. 9.) v noci. Počas výjazdu ho odplašili mimo intravilánu mesta. Medveď sa prikrmoval na mieste, kde je vyhodený bioodpad – ovocie a zelenina zo záhrad,“ uvádza mesto.

Prečítajte si tiež:

​Samospráva upozorňuje, že takéto skládky ľahko dostupnej potravy lákajú medveďa do obytných zón. V tejto súvislosti žiada občanov, aby biodpad, či zvyšky zo záhrad a kuchýň nesypali voľne do prírody, ale využívali nádoby na to určené. Zároveň ho môžu doviezť do kompostárne biologicky rozložiteľného odpadu vo Svite. „Tá je otvorená v pracovných dňoch od 7.30 do 14.30 h,“ uzatvára mesto.

V lese pri obci Čajov ukradol medveď jednému z piliarov desiatu. Pozrite si reportáž z Televíznych novín (14.9.):

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme životné prostredie

Dôležité udalosti