Šetriť začali aj v parlamente. V budove upravili teploty vykurovania

Šetriť začali aj v parlamente. V budove upravili teploty vykurovania
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

V rámci šetrenia zaviedla Kancelária Národnej rady (NR) SR opatrenia, týkajú sa napríklad úpravy teploty vnútorného vzduchu pre vykurovanie a chladenie. Takisto skrátila dobu osvetlenia v areáli Bratislavského hradu a budovy parlamentu.

V parlamente sa upravila teplota vykurovania a chladenia tak, aby sa zachovalo hygienické minimum vnútornej teplotnej klímy priestorov. „U niektorých objektov bolo pozastavené chladenie vo vybraných priestoroch,“ uviedli pre TASR z odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

Prečítajte si tiež:

Medzi opatrenia tiež patrí skrátenie doby svietenia verejného a slávnostného osvetlenia, či skoršie odstavenie prevádzky fontán v areáli Bratislavského hradu a v areáli budovy parlamentu.

Zaviedla tiež skrátenie doby svietenia vo vedľajších a podružných priestoroch inštaláciou spínania a vypínania osvetlenia cez senzory pohybu.

Prečítajte si tiež:

Kancelária NR SR deklaruje, že participuje na pláne energetickej efektívnosti s Ministerstvom dopravy a výstavby SR. „V prípade, že sú pridelené finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu na významnú obnovu, následne realizuje obnovu technických a technologických zariadení s cieľom zníženia energetickej náročnosti a zvýšenia energetickej efektívnosti,“ uzavreli z kancelárie.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín z 25.9. o tom, ako ceny energií ničia podnikateľov:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Energie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.