Obyvateľov Levíc prekvapila nezvyčajná návšteva. Bobor sa premával po centre mesta

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Po uliciach Levíc sa premával návštevník, akého tam doteraz nevideli. Bobor sa do centra mesta vybral zrejme z neďalekého vodného kanála.  

Hlodavca sa podarilo nasnímať miestnemu mladíkovi, keď sa špacíroval po uliciach mesta. Bobor sa po tme prechádzal aj v okolí mlyna a neskôr snoril v podniku, do ktorého sa chodia ľudia zabávať. Zviera sa po chvíli stratilo v kríkoch.

Prečítajte si tiež:

​Tajomník Slovenského rybárskeho zväzu Attila Hamran vysvetlil, že sa do centra mesta bobor zrejme dostal po potoku Perec od Veľkých Kozmáloviec.

„Nemá tu čo robiť. Ten kanál je vybudovaný umelo, takže tu nemá ani aké stromy obhrýzať,“ povedal Hamran. Tajomník dodal, že si bobor zrejme hľadá nejaké teritórium, kde by si mohol založiť rodinu.

Odborník na vodné živočíchy Štefan Čambal vysvetlil, že si zviera pod konkurenčným tlakom ostatných bobrov a človeka stále hľadá nové lokality. „Ak zachováme pokoj, bobor by zaútočiť nemal,“ povedal odborník.

Stret s človekom či iným zvieraťom hrozí podľa jeho slov v prípade, že by bol bobor zahnaný do úzkych. Čambal upozornil na prípad útoku bobra na psa v Devínskej Novej Vsi, ako aj na smrteľný útok na človeka v Bielorusku.

Obyvateľov Levíc netradičný návštevník zaskočil. Nevedeli si vysvetliť, odkiaľ bobor prišiel, ani čo v centre ich mesta hľadá.

Reakcie miestnych si môžete pozrieť v reportáži z Televíznych novín vo videu vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti