Nelegálna migrácia u nás výrazne zosilnela. Počty utečencov sa s minulým rokom nedajú porovnať

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nelegálna migrácia zosilnela. Na Slovensko prúdi v tomto období mnohonásobne viac utečencov, než vlani. Ide najmä o Sýrčanov. Náš rezort vnútra vyzýva na celoeurópske riešenie tejto problematiky. Minister podľa opozície situáciu podcenil.

Polícia narazí na tranzitujúcich nelegálnych migrantov takmer každý deň. Za posledné tri mesiace zadržali policajti na našom území 65 prevádzačov a vyše 2100 utečencov.

Aj minulý týždeň zastavili v Bratislave dodávku, v ktorej bolo natlačených osemnásť ľudí, vrátane detí. V porovnaní s vlaňajškom ide o citeľný nárast.

Vedúci oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru Michal Slivka priblížil, že oproti roku 2021 ide o 290-percentný nárast. Podotkol, že Slovensko ostáva v týchto prípadoch v zásade tranzitnou krajinou.

Prečítajte si tiež:

​Prevažne sýrski migranti prúdia najmä z tureckých utečeneckých táborov, ich prílev do Európy sa každoročne zintenzívňuje pred zimou.

V Česku sú tieto čísla ešte vyššie, čo je jedným z dôvodov, prečo sa rozhodli nasadiť na hranice kontroly. Nie je vylúčené, že podobne zareagujú aj Rakúšania, ktorí rovnako čelia obrovskému náporu migrantov.

Na rozdiel od Slovenska a Česka je Rakúsko pre mnohých už cieľovou krajinou. Denne tak majú stovky žiadostí o azyl.

​Migranti k nám smerujú najmä z Maďarska. Rezort vnútra tvrdí, že na hraniciach sprísnil kontroly. Dnes na obed sme sa preto šli pozrieť na hraničný priechod pri Rajke.

Ako to na hraničnom priechode vyzeralo sa dozviete v reportáži z Televíznych novín vo videu vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti