Šepká sa to už po celej dedine. NAKA mala zadržať aj starostu obce na Záhorí, zisťovali sme viac

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Šepká sa to už po celej dedine. Počas zásahu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali niekoľko osôb, medzi ktorými má byť aj starosta obce Záhorská Ves neďaleko Malaciek.

Prečítajte si tiež:

Najprv sme ho hľadali na obecnom úrade, skúšali sme mu volať. Zazvonili sme aj uňho doma. Otvorila nám jeho manželka. Nič nám však nechcela povedať. Podľa portálu Startitup má byť dôvodom jeho zadržania objednávka čierneho výjazdu takáčovcov na podpálenie domov, v ktorých žili Rómovia.

Na pozemku, kde rodina bývala, už stojí nový rodinný dom. Oslovili sme aj susedov. Jedna pani, ktorá nechcela byť medializovaná, opisuje túto rodinu ako problémovú. V rovnakom duchu sa vyjadril aj ďalší sused.

Polícia zatiaľ potvrdila len to, že medzi zadržanými je aj starosta. S konkrétnejšími otázkami sme sa obrátili na špeciálnu prokuratúru.

Pýtali sme sa, či jeho zadržanie súvisí so spomínanými útokmi na Rómov. Aj tu sme dostali len stručnú odpoveď, a síce že „vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovacie úkony sa nebudeme bližšie vyjadrovať k skutkovým otázkam, k identite zadržaných osôb ani k plánovaným úkonom, či taktike vyšetrovania.“

Podľa viacerých zdrojov televízie Markíza má byť starosta už aj obvinený. 

Viac sa dozviete v reportáži hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti