Pre starostu Záhorskej Vsi žiada prokurátor väzbu. Zadržali ho spolu s takáčovcami

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TASR/Martin Baumann

Pre starostu obce Záhorská Ves Borisa Šimkoviča žiada prokurátor väzbu. Vyplýva to zo stanoviska Špecializovaného trestého súdu. Iniciály sú zhodné s jeho menom.

Dôvodom zadržania Šimkoviča má byť údajne objednávka čierneho výjazdu takáčovcov na podpálenie domov, v ktorých žili Rómovia. Podľa našich informácií je obvinený z hrubého nátlaku. 

Prečítajte si tiež:

​„Výsluch 2 obvinených osôb (JUDr.B.Š. a E.K.), na ktoré podal prokurátor ÚŠP GP SR návrh na vzatie do väzby, sa pred sudkyňou pre prípravné konanie ŠTS začne zajtra (29.09.2022) od 10:00 hod. na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Prokurátor v návrhu žiada pre obvinených kolúznu väzbu,“ uviedla pre TV Markíza hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Katarína Kudjáková.

Starostu obce neďaleko Malaciek zadržali počas zásahu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v pondelok (26.9.). Spolu s ním skončili v rukách elitných policajtov aj členovia gangu takáčovcov. Medzi zadržanými bol aj Csaba Dömötör, známy z kauzy ovplyvňovania svedeckých výpovedí. 

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín z 27.9.:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti