Domáce

Strelca z Obchodnej vzal sudca do väzby

Strelec z Obchodnej.jpg
Strelec z Obchodnej ulice Zdroj: TV Markíza

Za mrežami môže stráviť desať až pätnásť rokov.

Ján z okresu Nové Mesto nad Váhom, ktorý v utorok na Obchodnej ulici v Bratislave prepadol zlatníctvo, je vo vyšetrovacej väzbe. Dnes o tom rozhodol sudca, informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Polícia 52-ročného muža obvinila z obzvlášť závažného zločinu lúpeže a zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Za mrežami môže stráviť desať až pätnásť rokov, v minulosti bol za podobnú trestnú činnosť právoplatne odsúdený.

Zdroj: TV Markíza

V zlatníctve na Obchodnej ulici v Bratislave sa v stredu pri lúpežnom prepadnutí strieľalo. Obvinený muž vošiel okolo 17:00 do obchodu, kde v tom čase bol aj 66-ročný muž a o tri roky mladšia žena, obaja občania Arménska.

Pod hrozbou použitia samopalu (škorpión vzor 61) od nich žiadal šperky a peniaze. "Následne za dosiaľ presne nezistených okolností obvinený vystrelil na poškodeného 66-ročného muža a 63-ročnú ženu," povedala Považanová.

Mužovi spôsobil strelné poranenie nohy a ruky, ktorým aj napriek úsiliu záchranárov na mieste podľahol. O tri roky mladšia žena utrpela strelné poranenie ruky a zadnej sedacej časti tela. Podozrivého muža, ktorý bol tiež zranený, policajti v priebehu niekoľkých minút zadržali.

BRATISLAVA/ SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.