Špecializovaný trestný súd odmietol obžalobu Vladimíra Pčolinského

Špecializovaný trestný súd odmietol obžalobu Vladimíra Pčolinského
Vladimír Pčolinský. Zdroj: TASR/Štefan Puškáš

Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici odmietol obžalobu podanú na bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského a vrátil vec prokurátorovi. Ako prvý túto informáciu priniesol Denník N.

„Samosudca Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica v trestnej veci obvineného Ing. V. P. o preskúmaní obžaloby, dňa 09.09.2022 uznesením rozhodol, že podľa § 241 ods. 1 písm. f) Trestného poriadku odmieta obžalobu podanú prokurátorom ÚŠP GP SR zo dňa 17.05.2022 na obvineného Ing. V. P. a vracia vec prokurátorovi,“ potvrdila nám hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Konkrétne dôvody plánuje súd zverejniť, až keď bude mať potvrdené, že uznesenie prevzali obe procesné strany. Podľa spomínaného paragrafu by malo ísť o zistenie závažných procesných chýb.

Prečítajte si tiež:

Rozhodnutie súdu nie je právoplatné a je možné proti nemu podať sťažnosť, o ktorej bude následne rozhodovať Najvyšší súd.

Exriaditeľ SIS čelí obvineniam zo zločinu prijímania úplatku, zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Pčolinského stíhajú v súvislosti s kauzou SIS. 

Pôvodné obvinenia zrušila vlani v auguste Generálna prokuratúra. Exšéfa tajnej služby obvinili z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára. Konkurznému právnikovi súd schválil dohodu o vine a treste.

Pozrite si archívnu reportáž o obžalobe Vladimíra Pčolinského:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti