Naháňačka s policajtmi na Záhorí má dohru: Prehovoril postrelený muž, ktorý v Rakúsku ukradol benzín

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Sobotná naháňačka s policajtmi na Záhorí má svoju dohru. Po odvysielaní reportáže sa nám do redakcie ozval muž, ktorý sa priznal, že v Rakúsku ukradol benzín a na druhý deň skončil postrelený.

Recidivista tvrdí, že ho postrelili neprávom. Žiada, aby zasahujúceho policajta vyzliekli z uniformy. Polícia však pripomína, že vozidlo pri úteku zranilo policajta.

Michal Pullman v odpovediach na naše otázky priznal, že je zlodejom. 34-ročný muž bol trestaný aj v minulosti, vo výkone trestu bol podľa jeho slov dokopy šesťkrát.

Prečítajte si tiež:

​Michal tvrdí, že v piatok ukradol v Rakúsku nádrž nafty a následne utiekol miestnym policajtom, ktorí na jeho auto aj strieľali. Vozidlo neskôr schoval v lese na Záhorí.

V sobotu sa po auto vrátil spolu s ďalším mužom a ženou. Na mieste ich už však čakali policajti, a preto sa dali na útek. Michal sedel v tom čase už na mieste spolujazdca.

„S vozidlom sa vo veľkej rýchlosti vyrútil na policajta, ktorý bol nútený v poslednej chvíli uskočiť, skôr, ako by ho to vozidlo zrazilo. Následne došlo k prenasledovaniu tohto unikajúceho vozidla,“ povedal bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Počas prenasledovania policajti na auto niekoľkokrát vystrelili. Výsledkom sú dvaja zranení spolujazdci, medzi ktorými je aj Michal. Šofér auta, ktorý mal policajtov ohroziť, je na úteku.

Michal Pullman nesúhlasí: „Vodič nemal koho zraziť, jeden policajt stál pri mojich zadných dverách a druhý obchádzal auto zozadu. Boli tam len dvaja. Kde je tá kamera z policajného auta?“

Kamera v danom aute nebola. Podľa našich informácií však má byť jeden z policajtov po útoku auta aj zranený. Postrelený Michal mal byť zároveň pod vplyvom pervitínu, no sám tvrdí, že bol triezvy: „Minimálne tri dni som nemal nič.“

Prečo sa policajti rozhodli na unikajúce auto strieľať sa dozviete v reportáži z Televíznych novín, ktorú nájdete vo videu vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti