Na diaľnici D2 pri hraniciach s Českom sa tvorí niekoľkokilometrová kolóna

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na diaľnici D2 v blízkosti hraničného priechodu Brodské - Břeclav sa v smere do Českej republiky aktuálne tvorí kolóna s dĺžkou tri až päť kilometrov. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti, ktorá zároveň vodičom odporúča využiť iné hraničné priechody.

Česko aj Rakúsko začalo od polnoci zo stredy na štvrtok kontrolovať hraničné priechody so Slovenskom. Aj dopoludnia sa na niektorých miestach tvorili kolóny, vodiči hlásili zdržanie.

​Na rakúsko-slovenských hraničných priechodoch sa napriek veľkému počtu pendlerov dlhšie rady netvorili. Zdržanie trvá len niekoľko minút, informovala verejnoprávna televízia ORF.

V nasadení je v spolkových krajinách Burgenland a Dolné Rakúsko, ako aj na Dunaji vo Viedni aktuálne 200 policajtov. Kontroly prebiehajú na 11 hraničných priechodoch i na priechodoch pre cyklistov a peších.

Na priechode Berg sa autá dopoludnia zdržali približne päť minút. Kontrolujú predovšetkým dodávky a minibusy a ďalšie typy vozidiel, ktoré v minulosti prevážali nelegálnych migrantov.

Česi aj Rakúšania avizujú, že kontroly potrvajú zatiaľ desať dní, potom sa rozhodne, či ich predĺžia.

Prečítajte si tiež:

​Za prvú noc kontrol zadržali na českých hraniciach viac ako 120 migrantov

Viac ako 120 migrantov a sedem prevádzačov zadržala česká polícia na hraniciach so Slovenskom od polnoci. V jednom prípade prevádzača, ktorý riadil dodávku plnú migrantov, zastavili až výstrely.

„K tomuto času evidujeme vyše 120 zadržaných tranzitných nelegálnych migrantov. Evidujeme taktiež sedem prevádzačov, ktorí sa snažili týchto migrantov previezť,“ povedal Rádiožurnálu Českého rozhlasu vo štvrtok ráno šéf českej cudzineckej polície Milan Majer.

Prečítajte si tiež:

O zavedení dočasných hraničných kontrol rozhodol kabinet českého premiéra Petra Fialu v pondelok večer, keď neuspeli jeho snahy o riešenie situácie diplomatickou cestou, uviedol minister vnútra ČR Vít Rakušan. Slovenský premiér Eduard Heger toto rozhodnutie českej strany kritizoval.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín z 28.9.:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Migrácia

Dôležité udalosti