Zdravotníci varujú! Ženy stále viac odďaľujú materstvo

matka a dieťa
Zdroj: Shutterstock.com

Upozorňujú na možné nebezpečenstvá a riziká.

Podľa odborníkov z Veľkej Británie ženy príliš dlho čakajú na to, kým si založia rodinu. Profesorka Dame Sally Davies varuje pred tým, že materstvo po 30-tke a tesne po 40-tke môže byť nebezpečné. Keď sa rozhodnú mať deti až v tomto veku, môžu sa zvýšiť zdravotné riziká a je tam menšia šanca otehotnieť.

Zdroj: Shutterstock.com„Všetci si myslia, že môžu mať deti aj neskôr, ale neuvedomujú si, že sa môže stať, že ich už vôbec nebudú môcť mať," hovorí Sally Davies. Preto ženám navrhuje, aby mali deti skôr. „Nemôžem hovoriť ženám, čo majú robiť," hovorí, ale poukazuje najmä na fakt, že vekom plodnosť klesá.

Zdroj: Shutterstock.com

Ženy dnes už často uprednostňujú kariéru, chcú ju mať dobre rozbehnutú a keď už sú v pracovnom ošiali, je im ťažšie povedať si „teraz chcem dieťa". Podľa profesorky Dame Sally by dokonca dojčenie malo byť uznávanou súčasťou života v kancelárii, aby žena, ktorá sa rozhodla vrátiť do práce, nebola odtrhnutá ani od dieťaťa.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

Chce tak povzbudiť ženy, aby sa nebáli dojčiť v práci. Viete si aj vy predstaviť, že by ste sa po istom čase vrátili z materskej do práce na čiastočný úväzok a dojčili tam?

LONDÝN/al

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti