Kuracie mäso a vajcia si možno nebude môcť dovoliť každý. Hydinári šokujú možnými cenami

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kuracie rezne, slepačí vývar či pečené stehná - klasika, na ktorej si rád pochutná nejeden Slovák, už čoskoro nemusí byť pre každého. Ceny kuracieho mäsa môžu totiž vystreliť vyššie, ako sme si vedeli predstaviť.

Rastúce ceny energií sa týkajú každého odvetvia a inak tomu nie je ani medzi hydinármi. Na nákladoch sa navyše výrazne podpisuje aj cena krmiva.

„Za posledné dva roky sme zaznamenali nárast cien kŕmnych zmesí pre hydinu o 59 percent. Najvýznamnejší nárast bol počas roka 2022,“ upozornil riaditeľ Únie hydinárov Daniel Molnár. 

Prečítajte si tiež:

​Od vlády preto očakávajú, že vyčlení peniaze na podporu sektora chovu a spracovania hydiny. Žiadajú tiež, aby vláda zastropila ceny elektriny a plynu pre potravinársky priemysel a chovy hospodárskych zvierat.

„V opačnom prípade sa obávame, že nárast cien môže byť výrazný. Cena chladeného kuraťa sa môže blížiť až k piatim eurám a cena kuracích rezňov až k desiatim eurám,“ podotkol Molnár s tým, že to isté platí aj pre vajcia. Tie môžu byť čoskoro až dvojnásobne drahšie.

Viac sa dozviete v reportáži z Televíznych novín, ktorú nájdete vo videu vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Inflácia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.