Čekovský sa ohradil voči vyjadreniam Matoviča o žurnalistoch. Ich prácu prirovnal k tomu, ako písali novinári pre Hitlera

Kristián Čekovský
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Proti Igorovi Matovičovi už nevystupujú len bývalí koaliční partneri zo SaS a opozícia, ale najnovšie aj jeho vlastní. Kristián Čekovský sa vo svojom najnovšom príspevku ohradil voči vyjadreniam lídra strany, ktoré smeroval k novinárom.

Počas dnešného dvojhodinového rečnenia totiž Igor Matovič kritizoval prácu novinárov, ktorí podľa neho píšu v prospech liberálov. Zároveň ich prácu prirovnal k tomu, ako písali novinári pre Adolfa Hitlera.

Prečítajte si tiež:

​Napriek tomu, že podľa Čekovského niektorí novinári naozaj prekračujú hranicu konštruktívnej kritiky vlády, nie je správne ich prirovnávanie k hitlerovským novinárom. „Dôrazne sa ohradzujem voči vyjadreniam Igora Matoviča,“ uviedol predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá na sociálnej sieti.

Takéto vyjadrenia sú podľa neho cez čiaru. Nielenže prekrývajú všetko dobré, čo sa v oblasti médií urobilo, ale najmä podkopávajú dôveru ľudí v tradičnú žurnalistiku a ešte viac rozdeľujú spoločnosť.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti