V okolí Levíc vypli železnice svetelnú signalizáciu a nefungujú tam ani rampy. Vodiči musia byť v strehu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V okolí Levíc na juhu Slovenska na viacerých miestach nefungujú železničné rampy ani svetelná signalizácia. Železnice ich totiž vypli.

Situáciu vysvetľujú železnice tým, že sú koľajnice na niektorých úsekoch zhrdzavené a stopercentne nefungujú ani spínače, ktoré by mali upozorniť na prichádzajúci vlak.

Železničiari to zdôvodňujú veľkou vlakovou výlukou, ktorá je na južnej trati od 1. júna. Vlaky tam nahradili autobusy a koľajnice sa nevyužívajú.

„Pri zhrdzavených koľajniciach nevieme so stopercentnou istotou garantovať ich automatickú funkčnosť. Bolo preto nutné osadiť dopravné značenie a znížiť rýchlosť na desať kilometrov za hodinu pri pohybe vlaku,“ uviedla hovorkyňa Železničnej spoločnosti Slovensko Ria Feik Achbergerová.

Prečítajte si tiež:

​Osobné vlaky ani rýchliky traťou nepremávajú, stále tadiaľ však jazdí služobný vlak Železníc. Vodiči preto musia spomaliť.

Úsekom denne na aute prechádza aj Dezider Besse, muž z neďalekej obce. Zastáva teóriu, že je lepšie prísť o päť minú neskôr, ako vôbec.

„Dnes sa väčšinou každý ponáhľa. Keď niekto preletí, keď po trati jazdia tie pracovné stroje, tak aby nedošlo k tragédii,“ povedal šofér.

Dokedy chcú dať železnice do poriadku technický stav priecestí sa dozviete v reportáži z Televíznych novín, ktorú nájdete vo videu vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti