Exkluzívny prieskum: Trnavčanov trápi najviac to, čo takmer všetky mestá na Slovensku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Komunálne a župné voľby sa budú konať v jeden deň - 29. októbra. Agentúra FOCUS pre TV Markíza zisťovala aktuálne nálady v meste Trnava. O tom, akú podporu majú kandidáti na primátora mesta, si môžete prečítať TU

Agentúra sa bližšie pozrela aj na to, čo považujú Trnavčania za najväčší problém v ich meste.

Viac ako tretina označila za najväčší problém parkovanie. Dopravnú situáciu označilo za problém 16 percent. Stav ciest a chodníkov prekáža 13 percentám opýtaných.

Voliči tiež označili za problém zeleň a revitalizáciu mestských častí (7 percent), športoviská a ihriská (4 percentná), čistota a poriadok (4 percentá), infraštruktúra (3 percentá), veľa cyklochodníkov (3 percentá), bezdomovci (2 percentá), školy a škôlky (1 percento). Za problém Trnavy označilo jedno percento aj samotného primátora Petra Bročku.

Problémy mesta vidia voliči koalície a opozície podobne

Pozreli sme bližšie na to, čo považujú za najväčšie problémy voliči jednotlivých politických strán. Analyzovali sme voličov tých strán, ktoré by podľa prieskumu získali v parlamentných voľbách päť percent.

Veľké rozdiely však medzi voličmi nimi nie sú. Parkovanie ako najväčší problém mesta označili voliči Smeru, Hlasu, Progresívneho Slovenska, SaS, OĽaNO aj KHD.

Za druhý najväčší problém označila väčšina voličov dopravnú situáciu. Jedine voliči Smeru dali na druhé miesto stav ciest a chodníkov a na tretie miesto dopravnú situáciu v meste.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Komunálne voľby 2022

Dôležité udalosti