Starostu Záhorskej Vsi budú vyšetrovať na slobode

Starostu Záhorskej Vsi budú vyšetrovať na slobode
Zdroj: TASR

Najvyšší súd už nebude rozhodovať o väzbe pre starostu Záhorskej Vsi. Borisa Šimkoviča budú vyšetrovať na slobode. Podľa našich informácií prokurátor stiahol sťažnosť voči rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) o jeho prepustení.

Šimkovič je od štvrtka (29.9.) na slobode, sudkyňa nevidela dôvod na jeho väzbu.

Šimkoviča obvinil vyšetrovateľ NAKA podľa informácií televízie Markíza z hrubého nátlaku, všeobecného ohrozenia a ublíženia na zdraví.

Starosta skončil v putách v pondelok 26. septembra. Zadržali ho elitní policajti z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). V rukách policajtov vtedy skončili aj členovia zločineckej skupiny takáčovcov. Medzi zadržanými bol aj Csaba Dömötör, známy z kauzy ovplyvňovania svedeckých výpovedí.

Prečítajte si tiež:

​Šimkovičove zadržanie má súvisieť s prípadom napadnutej rómskej rodiny, ktorej páchatelia v roku 2007 podpálili dom. Spiacu rodinu s dieťaťom vtedy aj brutálne zbili.

Podľa medializovaných informácií mali mať so starostom obce spor. Práve Šimkovič si mal údajne najať takáčovcov na to, aby mu pomohli zbaviť sa rómskej rodiny.

Akú odmenu mal takáčovcom sľúbiť?

V roku 2003 mal údajne prisľúbiť po spáchaní skutku prideľovanie bytov nachádzajúcich sa v katastrálnom území Záhorská Ves, a to osobám patriacim do skupiny známej ako takáčovci.

V roku 2007 mal prisľúbiť po úspešnom spáchaní skutku, v prípade úspešného vyriešenia veci, uzatvorenie zmluvy o poskytovaní súkromných bezpečnostných služieb medzi obcou Záhorská Ves a niektorou zo spriaznených spoločností skupiny známej ako takáčovci.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín z 27.9.:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti