Stredná Európa sa nevie vysporiadať s nelegálnymi migrantmi. Kľúčovú dohodu nedodržuje nikto

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) si myslí, že by sa kontrolami na hraniciach situácia s nelegálnymi migrantmi nevyriešila, preto ich ani nezavedie. Apeluje na európske riešenie.

Policajný prezident podotýka, že súčasťou problému je aj neplnenie readmisných dohôd. Tie zostávajú len na papieri, pretože na migrantov nemá nikto kapacity.

Readmisná dohoda je zmluva, ktorá hovorí, že ak napríklad na Slovensku zadržíte migranta, o ktorom viete preukázať, že nelegálne prekročil hranicu z maďarskej strany, môžete ho tam vrátiť.

Prečítajte si tiež:

​Problém readmisnej dohody tkvie podľa policajného prezidenta v tom, že ju Maďari nedodržujú. Keď naša polícia zachytí na území Slovenska migranta, o ktorom vie preukázať, že nelegálne prišiel z Maďarska, tak si ho Maďari späť nevezmú. Hamran tvrdí, že maďarský minister vnútra vyhlásil, že späť nebudú brať vôbec žiadnych migrantov.

Zároveň však platí, že dohodu nedodržujeme ani my smerom k Českej republike. Slovenská polícia totiž nemá na ubytovanie a starostlivosť o migrantov kapacity. 

Stredná Európa zamrzla v situácii, keď readmisné dohody neplní nikto. Viac sa dozviete v reportáži z Televíznych novín, ktorú nájdete vo videu vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti