Slovensko zasiahla rozsiahla vlna zrážok. Vieme, kedy sa opäť vyjasní

Dážď. (Ilustračná foto)
Zdroj: TASR

Na Slovensku ovplyvňuje počasie studený front zo Škandinávie, ktorý smeruje cez strednú Európu až do Stredomoria. Spôsobuje nestále, premenlivé počasie s oblačnosťou a zrážkami. Táto situácia sa výraznejšie nezmení ani v najbližšie dni.

Predpoveď na dnes

Piatok začal na západnom Slovensku oblačným až zamračeným počasím, pričom na väčšine územia bude pršať, alebo sa vyskytnú prehánky. Až neskôr začnú od juhozápadu zrážky postupne ustávať a čiastočne sa zmenší aj oblačnosť. Teplota vystúpi na 15 až 18 stupňov Celzia.

Na väčšine územia bude pršať aj na strednom Slovensku, alebo sa vyskytnú prehánky, na hrebeňoch Tatier snehové. Popoludní začnú zrážky od juhozápadu slabnúť a prechodne sa zmenší aj oblačnosť. Teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 13 až 18 stupňov Celzia.

Zrážky sa presúvajú v jednotlivých vlnách cez našu krajinu na severovýchod, kde je taktiež oblačno až zamračené, na mnohých miestach s dažďom, alebo prehánkami. Až neskôr popoludní sa od juhozápadu počasie zlepší.

Vietor bude fúkať len slabo, od západu až juhozápadu rýchlosťou do 20 kilometrov za hodinu.

Prečítajte si tiež:

Upršaný víkend

Počasie sa nezlepší ani v sobotu, stále bude prevažne oblačné až zamračené a na viacerých miestach upršané. Teplota vystúpi na 14 až 20 stupňov Celzia. V nedeľu má byť premenlivá oblačnosť, so zrážkami rátajte najmä v severnej polovici krajiny.

Žiadna výrazná zmena k lepšiemu nás nečaká ani v pondelok, kedy teplota vystúpi na 10 až 19 stupňov Celzia. taktiež bude zväčša oblačný a upršaný deň.

Slnka sa dočkáme až v stredu, kedy meteorológovia očakávajú výraznejšie zlepšenie počasia a jasnejšiu oblohu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti