Domáce

Miška sa z Cypru vrátila ochrnutá. Pre lekárov je jej stav záhadou

ochrnuta fotoweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Vedia len to, že ju zradila miecha.

Odchádzala šťastná a plná plánov, no domov ju už priviezli úplne bezvládnu. Devätnásťročná Michaela z obce Veľký Kýr pri Nových Zámkoch sa vrátila zo slnečného Cypru ochrnutá na celom tele. Zlyhalo jej aj dýchanie. To, čo sa jej stalo, je pre lekárov záhadou.


Miška študuje na hotelovej akadémie a rada spoznáva svet. Cez leto na Cypre brigádovala. Z ničoho nič ju začala pobolievať hlava a bolesti vystreľovali do ramena. Miškin zdravotný stav sa rýchlo zhoršoval. V cyperskej nemocnici strávila paralyzovaná dievčina štyri dni v umelom spánku.

Lekári vedia len to, že ju zradila miecha. No aj oni sa pýtajú, prečo. Michaela úraz nemala a infekciu či vírus lekári vylučujú. Rodičia s pomocou konzula a priateľov dcéru previezli na Slovensko.

Michaela už viac ako dva týždne leží na OAIM v novozámockej nemocnici. Lekári stále nevedia, čo Miškino ochorenie spôsobilo. Nedokážu povedať ani to, ako sa bude jej zdravotný stav vyvíjať ďalej. Robia, čo vedia a aj rodičia hľadajú všetky možnosti, ako dcére pomôcť. Oslovujú kliniky a liečiteľov aj v zahraničí a známych prosia o modlitby.

VEĽKÝ KÝR/TV MARKÍZA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti