Exkluzívny prieskum: Trenčanov trápia dva veľké problémy

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Komunálne a župné voľby sa budú konať v jeden deň - 29. októbra. Agentúra FOCUS pre TV Markíza zisťovala aktuálne nálady v meste Trenčín. O tom, akú podporu majú kandidáti na primátora mesta, si môžete počítať TU. 

Agentúra sa bližšie pozrela aj na to, čo považujú Trenčania za najväčší problém v ich meste.

Najväčší problém je stav ciest

Za najväčší problém považujú obyvatelia Trenčína stav ciest, chodníkov a mostov. Vyjadrilo sa tak 24,3 percenta respondentov. Nasleduje parkovanie (21,8 percenta), osobná a verejná doprava (14,4 percenta), infraštruktúra (4,1 percenta), zeleň, parky a oddychové zóny (3,4 percenta), čistota a poriadok (3,1 percenta), športoviská a ihriská (2,5 percenta), bezdomovci a asociáli (1,7 percenta), kultúra a spoločenské akcie (1,2 percenta), starostlivosť o seniorov (1,1 percenta) a stavebná politika (0,9 percenta).

Pozreli sme bližšie na to, čo považujú za najväčšie problémy voliči jednotlivých politických strán. Analyzovali sme voličov tých strán, ktoré by podľa prieskumu získali v parlamentných voľbách päť percent.

Voliči Hlasu považujú za najväčší problém v Trenčíne parkovanie. Rovnako aj priaznivci hnutia Sme rodina.

Voliči Smeru označili stav ciest, chodníkov a mostov. Voličom Progresívneho Slovenska najviac prekáža stav verejnej a osobnej dopravy. Rovnako odpovedali voliči SaS.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Komunálne voľby 2022

Dôležité udalosti