Českí policajti na hraniciach otáčajú migrantov, starať sa o nich máme my

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Policajné kontroly, ktoré prebiehajú na našich západných hraniciach, nám začínajú spôsobovať komplikácie. Česi na hraniciach migrantov otáčajú a slovenská polícia tak zažíva veľký nápor na kapacity.

Len v prihraničnej obci Brodské sa takto za jediný deň koncentrovalo vyše sto utečencov. Museli ich umiestniť do kultúrneho domu, zatiaľ čo z hraníc stále privážajú ďalších a ďalších.

Starostka obce Brodské, ktorá leží kúsok od českých hraníc, povedala, že medzi migrantmi boli aj malé deti. „Sú tam deti od dvoch rokoch. Chceli sme, aby mali aspoň oni teplé ubytovanie. Nakúpili sme im pizze,“ povedala starostka.

Prečítajte si tiež:

​Obec neváhala a prichýlila ich, starostka sa však sťažovala, že ostalo opäť všetko na pleciach samosprávy.

Česká polícia zadržala za necelé dva dni kontrol na svojich hraniciach viac ako tristo migrantov. Vyše polovici z nich odopreli policajti vstup do krajiny a oni tak zostali na našom území, kde sa o nich musíme postarať.

Za necelú hodinu, čo sme v Brodskom nakrúcali, prišli až štyri ďalšie dodávky s migrantmi. Viac sa dozviete v reportáži z Televíznych novín, ktorú nájdete vo videu vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti