Táto rastlinka vás záchráni pred menštruačnými bolesťami

Myší chvost.jpg

A samozrejme aj pred kašľom a iným neduhmi sychravého počasia.

Vianoce neboli len sviatky radosti, ale ako sa zvykne hovoriť aj záťaž na naše žalúdky, žlčníky, či črevá. Špecialistka na alternatívnu medicínu Zora Kondé, ktorá bola v Teleráne, radí variť si harmančekový čaj.

Tvrdí, že treba si tam ešte vyžmýkať polovicu citróna. Ďalej odporúča variť si zázvorový čaj, ktorý si môžeme robiť z čerstvého alebo z vrecúška.

Jednou z „chorôb", kde môžeme vynechať lieky je menštruácia. Jej bolesti, hlavne prvé dni, môžeme stlmiť bylinkami. Zora Kondé vysvetlila, že veľmi dobrý je zápar z rebríčka obyčajného (pozn. ľudovo nazývaný aj myší chvostík). Necháme zovrieť vodu, lúhujeme 5 minút, ak máme čerstvé bylinky. Pijeme čajík 3x denne pred jedlom dva dni.

Pri silnom krvácaní, podľa odborníčky, môžeme použiť stavikrv vtáčí (pozn. ľudovo nazývaný truskavec). Rovnako pijeme teplý čaj 3x denne dva dni.

Ak máme zastavenú menštruáciu alebo slabú, môžeme jej pomôcť. Urobíme si zábal na brucho z vratiča obyčajného. Odborníčka upozorňuje, že nápoj NEPIJEME, ale dávame si na maternicu iba ZÁBAL!

Pri bolesti hlavy si môžeme urobiť zápar z mäty a vo výluhu namočíme vreckovku, ktorú si prikladáme na hlavu. Necháme pôsobiť do vychladnutia. Rovnakú službu nám urobí aj čaj levandule alebo valeriánu lekársku (pozn. kozlík).

Keď sa nevieme zbaviť kašľa, máme dve možnosti. Pri suchom kašli použijeme podbeľ alebo betoniku lekársku, či yzop lekársky. Môžeme si urobiť zápar, ktorý teplý vypijeme. Ak máme mokrý kašeľ, vykašliavanie nám umožní oman pravý alebo pľúcnik. Pri druhej rastlinke platí výnimka  - nesmú ju užívať tehotné, dojčiace ženy.

Ak vás téma zaujala, pozrite si video.


BRATISLAVA/myzeny.sk, TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti