Autom trafil presne medzi dva stĺpy. Ukážeme vám, ako presne sa stala tragédia na Zochovej

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V nedeľu vo večerných hodinách vletelo auto vysokou rýchlosťou na zastávku Zochová v Bratislave. Bilancia nehody je päť mŕtvych a päť zranených. 

Vozidlo, s ktorým šofér zasiahol niekoľko ľudí, odviezli v obedných hodinách na expertízu na ďalšie skúmanie. Polícia postupne sťahuje z miesta nehody pásky.

Na autobusovej zastávke je stále vidieť trajektóriu, ktorou auto prešlo. Vo vysokej rýchlosti prešlo cez zastávku a je priam neuveriteľné, že prešlo presne pomedzi dva stĺpy bez toho, aby čo i len jeden z nich trafilo. Vodič tak mal šťastie v nešťastí, že jeho vozidlo zastavilo až na trávnatej ploche za zastávkou.

Vozidlo po sebe zanechalo niekoľkometrovú spúšť. Portál StartStop vypočítal, že po prvotnom náraze zastavilo až o 84,5 metrov ďalej. 

Polícia postupne všetko zdokumentovala, dôkazy zaevidovala a pozbierala. Až potom sprístupnili zastávku pre zvyšné osoby, aby pozbierali, čo tam zostalo.

Šofér je v cele

Za volantom bol generálny sekretár Deaflympijského výboru Slovenska Dušan Dědeček. V aute a nachádzal aj jeho syn, ktorý bol taktiež pod vplyvom alkoholu. So zranenou chrbticou ho previezli do nemocnice. 

Prečítajte si tiež:

​Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia pod vplyvom návykovej látky. V tomto prípade mu hrozí až dvanásť rokov väzenie. Právna kvalifikácia sa ale môže zmeniť.

Dědeček je v cele predbežného zaistenia. Očakáva sa jeho väzobné stíhanie. Vzhľadom na okolnosti tejto tragickej udalosti nie je vylúčené, že to budú orgány činné v trestnom konaní riešiť v takzvanom superrýchlom konaní.   

Záznam z miesta činu si môžete pozrieť vyššie. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tragédia na Zochovej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.