Deaflympijský výbor Slovenska reaguje na tragickú nehodu, ktorú spôsobil jeho generálny sekretár

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Deaflympijský výbor Slovenska (DVS) považuje nehodu na bratislavskej zástavke Zochova za neospravedlniteľné zlyhanie jednotlivca. Pre TASR to uviedol jeho prezident Peter Birka. Nehodu mal spôsobiť generálny sekretár DVS Dušan Dědeček, upozornili náš portály tvnoviny.sk.

Prečítajte si tiež:

​Deaflympijský výbor vyjadril rodinám obetí nehody úprimnú sústrasť. "Výkonný výbor DVS intenzívne pracuje na ďalšom riadnom fungovaní DVS a najmä na tom, aby športovci so sluchovým postihnutím neboli ovplyvnení touto tragédiou," doplnil prezident.

Bližšie informácie k nehode neposkytol. "Vzhľadom na skutočnosť, že DVS ma iba sprostredkované mediálne informácie v tejto veci a z úcty k obetiam tejto tragédie a všetkých zainteresovaných osôb nám neprislúcha sa v tejto veci bližšie vyjadrovať," vysvetlil.

Prečítajte si tiež:

Zväz ich odstránil

Vo zväze nepôsobil len Dušan Dědeček, ale na poste kontrolóra aj jeho syn Lukáš. 

Po odhalení identity vodiča a jeho spolujazdca figurovali kontakty aj mená otca a syna v zozname spolupracovníkov zväzu. V poobedných hodinách ich ale odstránili. 

V centre Bratislavy narazilo v nedeľu (2. 10.) v noci auto s opitým vodičom do zastávky mestskej hromadnej dopravy. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a piatich zranených.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tragédia na Zochovej

Dôležité udalosti