Pili, sadli si za volant a spôsobili nehody. Tento víkend eviduje polícia jedenásť opitých vodičov

Pili, sadli si za volant a spôsobili nehody. Tento víkend eviduje polícia jedenásť opitých vodičov
Polícia často odhaľuje alkohol za volantom Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Nehoda pod vplyvom alkoholu, ktorá sa stala v nedeľu vo večerných hodinách v Bratislave, nebola ojedinelá. Len za uplynulý víkend polícia eviduje ďalších jedenásť vodičov pod vplyvom alkoholu. Opití si sadli za volant v štyroch krajoch, niektorí taktiež spôsobili nehody, informujú o tom policajti na sociálnej sieti.

Dve nehody vyšetrujú v Prešovskom kraji, kde 29-ročný vodič narazil do betónového múrika hrádze cez miestny potok a potom aj do zaparkovaného auta. V dychu mu namerali 1,3 promile alkohol. O niečo viac, 2,3 promile, odhalila dychová skúška u 67-ročného vodiča, ktorý nezvládol riadenie na ceste v smere na mesto Poprad.

Vodič skončil v priekope Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

​Polícia odhalila požitie alkoholu aj v Trnavskom kraji. Tam spôsobil nehodu 55-ročný muž. Riadil auto pod vplyvom alkoholu po meste Hlohovec. "Na mieste mu zadržali vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mužovi zakázali. Vodiča obmedzili na slobode a eskortovali do cely policajného zaistenia," uviedli. 

O niečo horšia bola situácia na východe Slovenska, kde evidujú až tri priestupky. Všetky spôsobili muži. Jeden z nich neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a skončili v priekope, ďalší jazdil bez tabuliek s evidenčným číslom. Tretí, 43-ročný vodič, viedol nákladné vozidlo. Na hraniciach ho obmedzila na slobode finančná správa po tom, ako dychová skúška odhalila 1,90 promile.

Prečítajte si tiež:

Najhoršie skončil Žilinský kraj

Práve v Žilinskom kraji zasahovali bezpečnostné zložky najčastejšie, a to päťkrát. Aj tentoraz boli pod vplyvom alkoholu muži.

Považskobystrickí policajti zasahovali v nočných hodinách pri dopravnej nehode v katastri považskobystrickej mestskej časti Praznov. Vinník mal v dychu viac ako 4,5 promile alkoholu.

"Vodič v dôsledku nevenovania pozornosti vedeniu vozidla prešiel vozidlom do protismeru a narazil do svahu. Po náraze sa vozidlo prevrátilo na strechu. Pri nehode sa zranila 32-ročná spolujazdkyňa, 41-ročný vodič sa nezranil," priblížila trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Polícia ho obvinila z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky.

Žilinskí policajti zas namerali po sobotňajšej (1. 10.) dopravnej nehode 30-ročnému vodičovi motorového vozidla Audi 2,83 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu. 

​Nehoda sa stala okolo 17.10 h na ceste tretej triedy v smere zo Žiliny-Závodia do obce Hôrky (okres Žilina). "Z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel vodič vozidlom mimo cesty, kde došlo k nárazu do obrubníka, zvodidla a stĺpa trolejového vedenia. Potom sa vozidlom vrátil späť na cestu, prešiel do protismeru, kde narazil do zvislého dopravného značenia a zišiel do priekopy, kde sa vozidlo prevrátilo," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Gabriela Kremeňová.

Vodič čelí obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. "Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania," dodala Kremeňová.

Prečítajte si tiež:

​Okrem toho sa šoféroval pod vplyvom v Kysuckom Novom Meste aj 52-ročný vodič, ktorý narazil do zaparkovaného osobného motorového vozidla.

Ďalšiu nehodu spôsobil 25-ročný vodič tým, že z doposiaľ presne nezistených príčin v križovatke narazil do zadnej časti osobného motorového vozidla Volvo. Polícia odhalila alkohol v krvi aj u 37-ročného muža z okresu Martin.

Včera večer sa odohrala tragická nehoda aj v Bratislave, zomreli 5 ľudia. Taktiež úradoval alkohol:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti