Je zdravá a pomáha srdcu. Vedci zistili, koľko šálok kávy denne prispieva k dlhovekosti

Je zdravá a pomáha srdcu. Vedci zistili, koľko šálok kávy denne prispieva k dlhovekosti
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock/nimon

Káva môže mať na ľudský organizmus pozitívne účinky, ale netreba to s ňou preháňať. Vedci o priaznivých dôsledkoch pitia kávy vedia už dlho, no teraz zistili, ako vplýva na srdce.

Štúdia, ktorú publikovali v odbornom časopise European Journal of Preventative Cardiology (Európsky časopis preventívnej kardiológie) ukázala, že konzumácia dvoch až troch šálok kávy denne zrejme prispieva k dlhovekosti. Milovníci kávy majú podľa nej v porovnaní s ostatnými nižšie riziko kardiovaskulárnych ochorení.

A je jedno, aký druh kávy pijete. Závery zo štúdie sa vzťahujú na mletú, instantnú i bezkofeinovú kávu a autori preto navrhujú, aby bolo pitie kávy považované za súčasť zdravého životného štýlu.

Prečítajte si tiež:

„Naše zistenia naznačujú, že od pitia obmedzeného množstva všetkých druhov kávy by sa nemalo odrádzať a že to naopak môže byť zdravé pre srdce,“ podotkol autor štúdie kardiológ Peter Kistler.

Vedci skúmali súvislosti medzi rôznymi druhmi kávy a srdcovým rytmom, srdcovocievnymi chorobami (vrátane ischemickej choroby srdca, zlyhania srdca a ischemickou cievnou mozgovou príhodou) a úmrtím. Štúdia pracovala s údajmi britskej biobanky, do ktorej boli zaradení ľudia vo veku od 40 do 69 rokov.

V rámci výskumu vyplnilo dotazník 449 563 ľudí, ktorí odpovedali na otázky, koľko šálok kávy denne vypijú a ktorý druh kávy preferujú. Potom respondentov rozdelili do šiestich skupín podľa toho, koľko kávy pravidelne denne vypijú (žiadnu, menej než jednu denne, jednu, dve až tri, štyri až päť alebo viac než päť káv denne).

Prečítajte si tiež:

​Za 12 a pol roka sledovania zomrelo približne 6 percent respondentov. Pri všetkých druhoch kávy bolo nižšie riziko nadobudnutia kardiovaskulárneho ochorenia a úplne najnižšie bolo zaznamenané u tých, ktorí pili dve až tri kávy denne.

„Najznámejšou zložkou kávy je kofeín , ale tento nápoj obsahuje viac než sto biologicky aktívnych zložiek,“ upozornil Kirstler s tým, čím narážal na to, že za znížením rizika kardiovaskulárnych ochorení sú iné zložky ako kofeín.

Pozrite si reportáž z 16. septembra s názvom Káva naša každodenná:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti