Keď som sa obzrel, auto nabralo všetkých za mnou, hovorí svedok tragédie na Zochovej

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V čase, keď došlo k tragédii na bratislavskej zastávke Zochova, bolo na mieste mnoho ľudí. Niektorí z nich nám opísali, čo prežívali.

„Len buchot. Nepočul som krik, nárek, nič. Ja som utekal ku vodičovi, či je vodič v poriadku, nevedeli sme o tých mŕtvych nič,“ opísal svedok Ivan. 

Študent Tomáš unikol smrti len o vlások. „Ja som vystúpil z autobusu, mal som na sebe slúchadlá, tak som podišiel, že sa pozriem na svetelnú tabuľu, kedy ide ďalší autobus. V tom, ako som sa obzeral za seba, tak jednoducho to vozidlo nabralo všetkých cestujúcich ktorí boli za mnou,“ povedal s tým, že obraz, ktorý sa mu v tú chvíľu naskytol, bude mať pred očami už navždy.

Prečítajte si tiež:

Ďalšiu svedkyňu zachránilo to, že sa rozhodla ísť na iný spoj. „Viete čo ja sa normálne trasiem. Pánbožko pri mne stál. O jeden autobus som išla, ďakujem pánu bohu, ale vyjadrujem úprimnú sústrasť rodinám obetí,“ povedala.

V nedeľu večer vrazilo auto do skupiny ľudí čakajúcich na MHD na zastávke Zochova v Starom Meste v Bratislave. Vodičom bol športový funkcionár Dušan Dedeček, ktorému namerali 1,6 promile alkoholu. Tragédia má päť obetí. Ďalší bojujú o život v kritickom stave.

Viac si pozrite v reportáži hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tragédia na Zochovej

Dôležité udalosti