Igor Matovič zostáva ministrom financií, parlament ho neodvolal

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Parlament hlasoval o odvolávaní ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO). Rozhodol, že zostáva vo funkcii.

Prítomných bolo 124 poslancov, za odvolanie hlasovalo 73 z nich. Proti bolo 45 zákonodarcov. Pri hlasovaní sa zdržali piati poslanci a nehlasoval jeden.

Proti boli poslanci OĽaNO, desať z nich však bolo neprítomných. Všetci zo Smeru-SD hlasovali za odvolanie Matoviča, rovnako ako poslanci SaS okrem Martina Klusa, ktorý nebol prítomný. Poslanci zo Sme rodina boli buď proti, zdržali sa alebo sa nezaprezentovali.

Za vyslovenie nedôvery ministrovi financií hlasovali aj nezaradení poslanci pôsobiaci v mimoparlamentnom Hlase-SD, Republike, ale aj poslanci z ĽSNS, rovnako ako nezaradení Miroslav Kollár a Tomáš Valášek.

Nezaprezentovali sa nezaradení Štefan Kuffa, Filip Kuffa, Tomáš Taraba, ale ani Katarína Hatráková a poslanci zo Za ľudí.

Ročník 73 mám rád, píše Matovič

Matovič reagoval na výsledky hlasovania na Facebooku. V príspevku napísal, že ročník ‘73 má rád. „… v momente odvolávania na Slovensku získať na rokovaní všetkých ministrov financií v Luxemburgu pre Slovensko miliardy eur z nevyčerpaných eurofondov na pomoc ľuďom a riešenie energetickej krízy, je celkom slušný prostredník krvavým očiam pomstychtivej SaS,“ uviedol.

Dodal tiež, že „spiknúť sa s mafiou zo Smeru, HlasoSmeru a fašistom Mazurekom, je zase meganázorným ukazovákom, že Richard Sulík je schopný spiknúť sa po voľbách aj s diablom či povaliť aj štvrtú protikorupčnú vládu, ak by, božechráň, bol jej súčasťou“.

Prečítajte si tiež:

Mimoriadnu schôdzu iniciovala SaS, návrh na vyslovenie nedôvery podpísalo 32 poslancov. Okrem SaS ho podporili nezaradení Miroslav Kollár a Tomáš Valášek i deväť poslancov z mimoparlamentného Hlasu-SD.

„Svoje povinnosti Matovič neplní v záujme občanov. Spôsobom výkonu funkcie ministra financií porušuje ústavu a zákony a podkopáva vieru občianskej spoločnosti v čestný a zodpovedný výkon funkcie,“ argumentujú liberáli s tým, že svojimi nápadmi a návrhmi ruinuje verejné financie a svojím prístupom sťažuje činnosť vlády.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti