Hrdinovia, ktorí zahynuli pri páde záchranárskeho vrtuľníka

zachranari.jpg
Zdroj: ATE

Nešťastie sa stalo v piatok krátko po 18.00 h.

Štyridsaťštyriročný pilot záchranárskeho vrtuľníka Ľubomír Majerčák , ktorý v piatok (17.7.) havaroval v Slovenskom raji, mal dlhoročnú prax v lietaní. "Za svoju kariéru nalietal vyše 1800 letových hodín. Išlo o skúseného pilota, ktorý lietal 24 rokov," uviedla hovorkyňa spoločnosti ATE Zuzana Turočeková. V spoločnosti pracoval od roku 2009.

Zdroj: ATE

Pri nehode zahynul aj 34-ročný záchranár Martin Svitana, ktorý pracoval v ATE 17 rokov. Najprv ako letecký mechanik a neskôr záchranár. Dlhoročné skúsenosti mal aj 45-ročný lekár leteckých záchranárov Marek Rigda. V záchranárskom vrtuľníku lietal 13 rokov.

Zdroj: ATE

Na palube bol v čase nehody aj 37-ročný záchranár Horskej záchrannej služby Dušan Leskovjanský. „Pán Leskovjanský patril medzi našich veľmi dobrých a svedomitých pracovníkov a zároveň veľmi dobrých lezcov. Všetkých nás mrzí, čo sa stalo, je nám ľúto najmä rodín, ktoré tu po nich ostali,“ povedal šéf HZS Jozef Janiga.

Zdroj: ATE

"Počas svojej dlhoročnej praxe pomohli stovkám zranených, ktorí boli v núdzi a zachránili niekoľko desiatok životov. V piatok počas záchrannej akcie, žiaľ, vyhasli tie ich. Za ich obetavú prácu a plné nasadenie im patrí veľké uznanie a česť ich pamiatke," povedala Turočeková.

Zdroj: hzs.sk

Podľa jej slov v náročných terénnych podmienkach počas fázy vyhľadávania zraneného v teréne v oblasti rokliny Prielomu Hornádu došlo pravdepodobne ku kontaktu vrtuľníka s vodičmi elektrického vedenia a následnému pádu z výšky približne 100 až 120 metrov. Na mieste momentálne prebiehajú práce spojené s vyšetrovaním a dokumentáciou nehody.


SLOVENSKÝ RAJ/ TVNOVINY.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti