Kandidátka na primátorku Trnavy Zuzana Bošnáková odstupuje v prospech iného kandidáta

Kandidátka na primátorku Trnavy Zuzana Bošnáková odstupuje v prospech iného kandidáta
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Kandidátka na primátorku Trnavy Zuzana Bošnáková (KDH) sa vzdáva svojej kandidatúry v nadchádzajúcich jesenných komunálnych voľbách v prospech kandidáta Mariána Galbavého (SaS, ODS, Šanca a DS).

Urobí tak na základe predchádzajúcej dohody o primárkach s cieľom zvýšiť voličský potenciál a na základe výsledkov predvolebného prieskumu. Informovala o tom na tlačovej besede. O dohode informovali obaja kandidáti zhruba pred mesiacom.

Galbavý uviedol, že reprezentatívny prieskum na vzorke 1000 respondentov sa uskutočnil od 26. septembra do 1. októbra.

Prečítajte si tiež:

​Podľa Bošnákovej Trnava potrebuje zmenu a jej vedenie sa odpojilo od reality. „Spojili sme sa preto do koalície, lebo túto zmenu chceme a vieme priniesť. Sme zodpovední, a tak v zmysle dohody sťahujem svoju kandidatúru na post primátorky. Galbavý prináša triezvy pohľad, rozum a skúsenosť, verím, že sme takto vytvorili kvalitnú ponuku pre Trnavčanov," povedala.

Zostáva ako kandidátka na poslankyňu mesta a tiež do zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja. Zároveň nevylúčila, že jej kandidatúra na primátorku môže byť aktuálna v nasledujúcich voľbách.

Do koalície s kandidátom Galbavým sa spojili KDH, SaS, Spolu - OD, Občianski demokrati Slovenska (ODS), Šanca, Sme rodina, Za ľudí, Kresťanská únia a Občianska konzervatívna strana.

Do mestského zastupiteľstva stavajú 29 kandidátov. Po odstúpení Bošnákovej zostávajú do komunálnych volieb v októbri v Trnave piati kandidáti, okrem Galbavého ako nezávislí Branislav Baroš, Matej Lančarič a súčasný primátor Peter Bročka a za Národnú koalíciu/Nezávislí kandidáti kandiduje Zdenko Rosina.

Na Slovensku budú o necelý mesiac komunálne voľby. Pozrite si záznam z Televíznych novín.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Komunálne voľby 2022

Dôležité udalosti