V kauze zbitého dievčaťa v Miloslavove nastal významný posun

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V kauze zbitého dievčaťa v Miloslavove nastal posun. Podľa informácií TV Markíza prokurátorka po preskúmaní spisu v utorok (4.10.) podala obžalobu na okresný súd Bratislava 3.

„Prokurátorka Krajskej prokuratúry Bratislava dnešného dňa podala obžalobu na obvinenú mladistvú E. M. pre prečin ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom výtržníctva,“ povedal nám Juraj Chylo z Krajskej prokuratúry Bratislava

Obžaloba z ublíženia na zdraví sa týka len hlavnej aktérky, mladistvej E.M. Útočníčke hrozí trest dva až päť rokov, znalec totiž obeti diagnostikoval vážne následky.

„Zo znaleckého dokazovania znalcom z odboru zdravotníctva, odvetvia psychiatria, vyplynulo, že u maloletej poškodenej A.N. sa vplyvom skutku rozvinula porucha prispôsobenia (adaptačná porucha), ktorá je závažným duševným ochorením, ktoré vzniklo v príčinnej súvislosti s traumatizujúcou udalosťou a je potrebné ju posúdiť ako ťažkú ujma na zdraví,“ povedal vtedy Chylo.

Obvinená je však v mladistvom veku, a tak sa v prípade dokázania viny trest skráti na polovicu. 

Vyšetrovateľ prípad uzavrel začiatkom septembra, keď prokuratúre poslal návrhom na obžalobu. Viac v uvedenom článku nižšie.

Prečítajte si tiež:

O prípade

Kauza sa prevalila začiatkom roka, po tom, ako útok takzvaného „detského gangu“ odhalilo video. Šokujúci záznam, ktorý vznikol v areáli bývalého družstva neďaleko Bratislavy, sa objavil na sociálnych sieťach. Dievča opili, malo krvavú tvár a bolo obnažené, na ďalšom videu to zase vyzeralo tak, že ju udierajú.

Tínedžeri najskôr tvrdili, že ju niekto olúpil, no neskôr sa ukázala celkom iná verzia. Napriek tomu, že zachytilo viacerých tínedžerov, obvinili len hlavnú aktérku. Mnohí z nich totiž nie sú trestnoprávne zodpovední, majú pod 14 rokov. Zistili sme, že útočníčke hrozí dokonca vyšší trest, a to dva až päť rokov, pretože nedávno znalec diagnostikoval obeti vážne následky.

Obvinená je však v mladistvom veku, a tak sa v prípade dokázania viny trest skráti na polovicu.

V Miloslavove už dlhší čas pôsobí detský gang, ktorý sa síce na nejaký čas stiahol, no ako sme vás nedávno informovali, opäť sa začali stretávať. Dvaja chlapci z partie skočili na pár mesiacov v diagnostickom centre.

Podľa medializovaných informácií by takýto prípad nemal byť jediný a táto skupina vraj útočila na deti aj v minulosti.

Kauze z Miloslavova sa venujeme dlhodobo. Pozrite si reportáž televízie Markíza z 10. augusta:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti