Za mŕtvymi študentami smútia aj univerzity. Pripomenuli si ich minútou ticha

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Minútou ticha si v utorok od 9.00 h v priestoroch Univerzity Komenského (UK) a Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (FIIT STU) v Bratislave uctili študentov, ktorí zomreli pri tragickej dopravnej nehode v hlavnom meste na zastávke Zochova.

Tri obete nehody boli študentmi najväčšej slovenskej univerzity. O život prišli aj dvaja študenti prvého ročníka FIIT STU v Bratislave. 

"Naša komunita, ako aj celá spoločnosť je otrasená tým, že zahynuli kvôli arogancii jednotlivca, ktorý svojim správaním nerešpektoval zásady slušnosti, etiky a morálky. Našou úlohou nie je jeho súdenie, to, prosím, nechajme na represívne orgány štátu," uviedol dekan FIIT STU Ivan Kotuliak. Ako dodal, bol by rád, keby táto tragická udalosť bola mementom pre všetkých, aby sme si uvedomovali, aký krehký a vzácny je náš život.

Prečítajte si tiež:

Kondolenčné knihy

V pondelok (3. 10.) sa do troch kondolenčných kníh v areáli UK zapísal predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) i predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Obaja vzdali úctu zosnulým študentom. V utorok si premiér pripomenul obete dopravnej nehody v priestoroch FIIT, kde sa tiež zapísal do kondolenčných kníh.

Na najväčšej slovenskej univerzite i na FIIT STU visia čierne vlajky. Vo vestibule budovy UK na Šafárikovom námestí sú k dispozícii kondolenčné knihy. Ich podpis bude možný do štvrtka (6. 10.) do 12.00 h, následne budú zaslané rodinám zosnulých.

Minúta ticha aj v parlamente

Poslanci Národnej rady SR si v utorok pred dopoludňajším hlasovaním uctili pamiatku obetí havárie na autobusovej zastávke Zochova v centre Bratislavy.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) vyjadril za parlament hlbokú sústrasť a spoluúčasť príbuzným a blízkym obetí.

Prečítajte si tiež:

Tragédia sa stala v centre Bratislavy v nedeľu v noci, keď auto s opitým vodičom do zastávky mestskej hromadnej dopravy. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených. Medzi obeťami boli študenti Univerzity Komenského v Bratislave a Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tragédia na Zochovej

Dôležité udalosti