Parlament odmietol návrh Tomáša Valáška na úpravu paragrafu 363

Parlament odmietol návrh Tomáša Valáška na úpravu paragrafu 363
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Poslanci Národnej rady (NR) SR v utorkovom hlasovaní odmietli tri návrhy z dielne nezaradeného poslanca Tomáša Valáška. V jednom z nich, v návrhu novely Trestného poriadku, chcel poslanec upraviť konanie podľa sporného paragrafu 363.

"Cieľom predkladaného návrhu je obmedziť pôsobnosť generálneho prokurátora, zmenšiť priestor na svojvoľné alebo nedôvodné intervencie generálneho prokurátora SR do vyšetrovania trestnej činnosti a umožniť súdny prieskum jeho rozhodnutí vydaných na základe § 363 Trestného poriadku," uviedol Valášek v dôvodovej správe k návrhu novely Trestného poriadku.

Poslanci odmietli aj návrh zákona o životnom partnerstve, ktorý predpokladal právne uznanie zväzku tým párom na Slovensku, ktoré nechcú alebo nemôžu uzatvoriť manželstvo.

Prečítajte si tiež:

Plénum neprijalo ani návrh zákona o dani z výhody získanej v dôsledku osobitnej situácie na trhu s ropou. Návrh sa týka držiteľov špecifického živnostenského oprávnenia, na základe ktorého je oprávnený vyrábať výrobky z ropy a chemicky ropu spracovávať. "Nákup ropy z Ruskej federácie prispieva k financovaniu vojnovej agresie a zločinov tejto krajiny na území Ukrajiny. Je preto neprijateľné, aby mimoriadny zisk z využitia takejto ropy bol kapitalizovaný, zatiaľ čo náklady spôsobené agresiou Ruskej federácie aj v podobe zvýšených cien energií a palív socializované," odôvodnil Valášek svoj návrh na zavedenie dane.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti