Opitému šoférovi hrozí doživotie, zastávkou Zochova preletel vo vyše 100-kilometrovej rýchlosti

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dušana Dědečeka, ktorý v nedeľu večer opitý zrazil a usmrtil piatich študentov na bratislavskej zastávke Zochova, už obvinili z trestného činu všeobecného ohrozenia v najprísnejšom odseku. Hrozí mu výnimočný trest 20 až 25 rokov alebo doživotie.

„Na základe doterajšej dôkaznej situácie došlo k zmene právnej kvalifikácie a následne bolo zo strany vyšetrovateľa bratislavskej krajskej kriminálky vznesené obvinenie z trestného činu všeobecného ohrozenia 60-ročnému Dušanovi D. z Bratislavy,“ uviedol hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff.

Vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet k návrhu na väzobné stíhanie. Portál Zregionu.sk prišiel so zistením, že Dědeček mal po vytriezvení prosiť na kolenách policajtov, aby mu dali zbraň. „Dookola len prosil, aby ho zabili alebo že on sa zabije sám,” povedal webu zdroj.

Ako sa nám ešte skôr podarilo zistiť, podľa predbežných zistení sa auto, ktoré Dědeček šoféroval, vyrútilo z podjazdu 130-kilometrovou rýchlosťou a zastávkou preletelo v rýchlosti 110 kilometrov za hodinu. 

Vozidlo sa zastavilo až o desiatky metrov ďalej. Na autobusovej zastávke je stále vidieť trajektóriu, ktorou auto prešlo. 

Prečítajte si tiež:

Za volantom bol generálny sekretár Deaflympijského výboru Slovenska Dušan Dědeček. V aute sa nachádzal aj jeho syn, ktorý bol taktiež pod vplyvom alkoholu. So zranenou chrbticou ho previezli do nemocnice. 

Bilancia nehody je päť mŕtvych a päť zranených. Dvaja boli po ošetrení prepustení do domácej liečby, dvaja majú stredne ťažké zranenia.

„Jeden z týchto pacientov sa podrobil operačnému zákroku, ktorý bol úspešný,“ povedala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská.

Piaty zranený je muž, ktorý v kritickom stave v umelom spánku bojuje o život.

Pozrite si reportáž o tragédii z 2. októbra, ktorú pripravila Zuzana Ferenčáková.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tragédia na Zochovej

Dôležité udalosti