Opitý vodič jazdil pred základnou školou, ďalší po fľaši borovičky narazil do rampy

Opitý vodič jazdil pred základnou školou, ďalší po fľaši borovičky narazil do rampy
Zdroj: facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Policajti v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) odhalili od začiatku roka do týchto dní už 2030 prípadov, keď vodiči viedli vozidlá pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky.

Informovala o tom v utorok banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti s tým, že je to alarmujúce číslo.

Aj v posledných dňoch

„Rekordérmi“ posledných dní sú dvaja 41-roční muži, ktorých v nedeľu (2. 10.) zastavili a kontrolovali dopravní policajti z Lučenca. Prvý vodič osobného auta pri dychovej skúške nafúkal 3,21 promile. Na mieste ho zadržali a skončil v policajnej cele.

Tam putoval aj ďalší vodič, ktorého o dve hodiny neskôr zastavila hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky. Sedel za volantom toho istého auta a nafúkal 3,29 promile.

Prečítajte si tiež:

​Dopravní policajti aj v utorok zastavili vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu. Na hlavnom cestnom ťahu v Detve šofér nafúkal 0,46 promile.

Pred základnou školou

„V rozpätí štyroch hodín natrafili na ďalšieho nezodpovedného vodiča v obci Zvolenská Slatina, ktorý pri dychovej skúške nafúkal 1,48 promile alkoholu. Najzarážajúcejšie na celom prípade je, že 72-ročný vodič mal jazdiť autom popred základnú školu," uviedli policajti. Muža na mieste zadržali.

Ráno vypil fľašu borovičky, večer narazil do rampy

Opitý vodič nákladného vozidla v pondelok (3. 10.) večer narazil do rampy pri vychádzaní z automobilového závodu v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. Polícii uviedol, že ráno pred jazdou vypil trištvrte fľaše borovičky.

Policajti o tom informujú na sociálnej sieti. „Podľa doterajších informácií 44-ročný vodič nákladného vozidla viezol na návese pásové vozidlo a počas vychádzania z automobilového závodu zachytil pásom ovládaciu skriňu rampy, v dôsledku čoho sa skriňa s rampou poškodili a naklonili smerom k výjazdu," priblížili policajti.

Prečítajte si tiež:

​Vodič prostredníctvom dychovej skúšky nafúkal 2,15 promile. Polícia následne mužovi zadržala vodičský preukaz a obmedzila ho na osobnej slobode pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

„Po vykonaní potrebných úkonov si prípad prevzal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava IV," dodali policajti.

Opätovne apelujú na vodičov, aby v žiadnom prípade počas vedenia vozidla nepožívali alkohol a ani neviedli vozidlo v takom čase po požití alkoholu, keď sa ešte nachádza v ich organizme.

„Jazdou pod vplyvom alkoholu ohrozujete svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky," upozornila polícia.

Pozrite si aj záznam z Televíznych novín o tragickej nehode, ktorá sa odohrala v Bratislave v nedeľu (2.10.). Vodič bol aj v tomto prípade pod vplyvom alkoholu.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti