Mali dejepis, ale kázal im vytiahnuť učebnice geografie. Na opitého učiteľa upozornili deti

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na základnej škole v obci pri Leviciach úradoval alkohol. Za katedru sa postavil učiteľ s viac ako tri promile alkoholu. Fúkať mu chcela dať najskôr starostka obce Plavé Vozokany Kornélia Sádovská.

„Mne len volala pani riaditeľka základnej školy, či by som teda ako zriaďovateľ školy neprišla, pretože my máme na obecnom úrade tester na alkohol,“ priblížila Sádovská. 

Podľa našich informácií mali na správanie učiteľa upozorniť riaditeľku školy práve deti. Na prvej hodine sa podľa nich správal zvláštne. Opakovanie im vraj kázal vytiahnuť si učebnicu geografie, hoci mali hodinu dejepisu. 

Učiteľ si podľa slov riaditeľky nedal povedať a tvrdohlavo trval na tom, že bude učiť ďalej.

„Pán učiteľ odmietol dychovú skúšku s tým, že tester na alkohol nie je certifikovaný a overený. Tak som mu povedala, že tým pádom nemám inú možnosť iba zavolať políciu,“ opísala starostka Kornélia Sádovská.

Privolanej polícii sa dychovú skúšku vykonať podarilo.

„Namerali mu v dychu 3,10 promile alkoholu. Muž bol obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ informovala hovorkyňa krajskej polície v Nitre Viktória Borloková.

Prečítajte si tiež:

Pred tabuľu sa tak skoro nepostaví

Dnes je tak už bývalým pedagógom. Deti učil tri roky dejepis, geografiu a slovenský jazyk. Rodičia žiakov to komentovať nechceli. Podľa starostky bol však dobrým učiteľom.

„Nehovoriac o tom, že on má kompletne plnú kvalifikáciu na tri predmety, zastrešoval nám ich a v dnešnej situácii sa rozlúčiť s takýmto zamestnancom, keď je nedostatok učiteľov, je trošku také o krk,“ povedala Sádovská.

Náhradu za neho v škole zatiaľ nemajú. Učiteľ totiž za chybu musel pred súd. Dostal podmienku a najbližších 30 mesiacov má zakázané učiť.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti