Muž, ktorý za tri rastliny marihuany dostal 16 rokov a prišiel o dom, uspel s odvolaním

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Za tri rastliny marihuany a prechovávanie zbraní 16 rokov za mrežami a prepadnutie majetku. Takýto trest dostal 65- ročný farmár Miloslav na Okresnom súde v Trnave. Keďže prokuratúre sa zdal trest nízky a obžalovanému zas príliš vysoký, obe strany sa odvolali. Konečné slovo mal v utorok krajský súd, ktorý trest zrušil a prípad vrátil okresnému súdu.

Údajne sa totiž už roky lieči na chronickú obštrukciu pľúc a vysoký krvný tlak. Na zlepšenie zdravotného stavu si z Českej republiky kupoval CBD kvapky, známe ako fénixove slzy. Aby ušetril, chcel si ich vyrobiť sám.  

Manželka obžalovaného tvrdí, že s pestovaním skúsenosti nemá.

„Boli s dcérou na bicykli, nazbieral si semiačka, pár semiačok porozhadzoval a toto z toho vzniklo. Ani vypestovať to nevedel,“ povedala.

Po pár týždňoch pravidelného zalievania vraj zo semiačok vyrástlo na záhrade jedenásť rastlín. Podľa obžalovaného a jeho rodiny však išlo o tzv. technické konope, súdy však tvrdia, že to bola marihuana.

Prečítajte si tiež:

Vo väzbe je už tri roky

Miloslava väzobne stíhajú už tri roky. Na májovom pojednávaní padol verdikt, podľa ktorého by mal za mrežami stráviť šestnásť rokov a prišiel aj o dom.  

Z jedenástich rastlín iba v troch namerali znalci prekročenie tolerovanej hranice látky THC. Prvostupňový súd ho tak odsúdil za tri rastliny. Zvyšných osem nebrali do úvahy. 

Krajský súd teraz rozhodnutie o výške trestu, ako aj vine, zrušil a vec poslal späť Okresnému súdu v Trnave.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.