Chlapec, ktorý chcel ísť v šľapajach otca a večne usmiate dievča. Na obete spomínajú priatelia a učitelia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Z tragédie, pri ktorej prišli o život piati študenti, sú otrasení nielen vysokoškoláci, ale aj priatelia a bývalí učitelia obetí.

Študenti Univerzity Komenského v Bratislave hovoria, že smútok je cítiť naozaj všade.

„Je to veľmi ťažké obdobie aj pre nás všetkých. Musíme to nejako prežiť a dúfať, že bude spravodlivosť daná aj pre rodiny,“ hovorí so zlomeným hlasom jeden zo študentov.

„Každý si uvedomuje, že on mohol byť tým človekom. Že on mohol stáť na tej zastávke,“ zamýšľa sa nahlas ďalší mladý muž z Univerzity Komenského, ktorú navštevovali Natália, Broňa a Marek.

Slovenská technická univerzita má dve obete tragickej nehody. Sasha a Richard nastúpili na vysokú školu len pred dvoma týždňami. 

Prečítajte si tiež:

Chcel ísť v šľapajach svojho otca

Na 20-ročného Richarda spomína aj jeho triedny učiteľ Tomáš Molnár.

„Taký fešák, veľmi dobrý športovec. Hral futbal, stolný tenis, chodil na strelecký krúžok. Teraz maturoval, takže neviem, či dva-trikrát bol v Bratislave vôbec v živote. Stál na zlom mieste,“ hovorí Richardov učiteľ, ktorý pozná celú jeho rodinu. S mladíkovým otcom sú dokonca kolegovia, učí na základnej škole v Balogu nad Ipľom.

„Richard bol tichý, slušný, taký pravý žiak. V šľapajach svojho otca sa rozhodol študovať informatiku. Bol v tom dobrý, šikovný.

Prečítajte si tiež:

Dokázala sa každý deň usmievať

Len pekné spomienky zostali aj priateľom zosnulej Broni. „Veľakrát po škole sme zvykli korčuľovať, bicyklovať a športovať,“ hovorí kamarátka Ema. Sofia si Bronislavu pamätá ako večne usmiate dievča.

„Keď mi napísali, že zomrela, tak som tomu nechcela uveriť. Vždy mi bola príkladom. Ona sa dokázala každý deň usmievať. Pozitívna energia, všetko. Takého človeka som ešte nevidela. Bola to veľmi dobrá kamarátka, ktorá mi bude veľmi chýbať,“ spomína so slzami v očiach na Broňu kamarátka Sofia.

Pred tým, ako Bronislava začala študovať v Bratislave, navštevovala strednú pedagogickú školu v Levoči. Patrila medzi najlepšie študentky. Trénovala gymnastiku a šport študovala aj na vysokej škole. 

Miloslav Repaský riaditeľ Strednej odbornej školy pedagogickej hovorí, že všetci sú zdrvení.

„Určite by naplnila svoj sen a určite by mala dvere otvorené, ako budúci pedagóg, na našej škole. S tým sme trochu aj tak rátali, ale osud si ju vzal. Broňu už nemáme,“ smúti Miloslav Repaský.

Viac zo spomienky na obete tragickej udalosti si môžete pozrieť vo videu hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tragédia na Zochovej

Dôležité udalosti