Nové fakty v prípade opitého vodiča: V nedeľu popíjal už počas dňa, dlhodobo porušoval cestné pravidlá

Nové fakty v prípade opitého vodiča: V nedeľu popíjal už počas dňa, dlhodobo porušoval cestné pravidlá
Zdroj: TV Markíza

Nové skutočnosti v prípade Dušana Dědečka, ktorý v nedeľu večer opitý zrazil a usmrtil piatich študentov na bratislavskej zastávke Zochova. Po tom, ako ho obvinili z trestného činu všeobecného ohrozenia, podal v utorok prokurátor návrh na väzbu. 

Podľa informácií televízie Markíza prokurátor žiada pre neho väzbu z dôvodov, aby neutiekol a aby nepokračoval v trestnej činnosti. Dušan Dědeček totiž za jedenásť rokov spáchal 16 priestupkov na úseku dopravy. Väčšinou ho policajti riešili práve za rýchlosť, ale aj iné porušenia.

Prečítajte si tiež:

Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu (OS) Bratislava I bude vo štvrtok (6. 10.) od 16.00 h rozhodovať o väzobnom návrhu.

„Potvrdzujeme, že v utorok 4.10. 2022 vo večerných hodinách bol na OS Bratislava I doručený návrh na vzatie do väzby obvineného D. D. Sudca pre prípravné konanie OS Bratislava I po preštudovaní doručeného návrhu a spisového materiálu určí termín rozhodovania o predmetnom návrhu. Nakoľko ide o obzvlášť závažný zločin, v zmysle Trestného poriadku má súd na rozhodnutie o návrhu zákonnú lehotu – 72 hodín od podania návrhu,“ uviedol pre televíziu Markíza Pavol Adamčiak, hovorca Krajského súdu Bratislava.

Ku právnej kvalifikácii sa vyjadril aj policajný prezident Štefan Hamran. „Akceptujem, že to kvalifikovali ako všeobecné ohrozenie, kde hrozí trest odňatia slobody až na doživotie,“ uviedol Hamran. V prípade tejto právnej kvalifikácie musí byť podľa jeho slov dokázaný úmysel. „Ale má dve formy - priamu a nepriamu,“ dodal s tým, že rozhodnutie o vine a treste pre obvineného bude až na súde.

Polícia už niekoľkokrát potvrdila, že vodič nafúkal po nehode 1,6 promile alkoholu. Podľa našich informácií mal funkcionár popíjať tvrdý alkohol už doma. Napriek tomu sadol za volant a údajne išiel do práce, kde mal pokračovať v konzumácii alkoholu, opäť sadol do auta a spôsobil tragickú nehodu, pri ktorej zahynulo päť ľudí a ďalších päť utrpelo zranenia. V nemocnici skončil aj jeho syn, ktorý bol na mieste spolujazdca. 

Dušan Dědeček podľa zistení Markízy na výsluchu vyjadril ľútosť nad celou tragédiou, ktorú spôsobil. Hrozí mu výnimočný trest 20 až 25 rokov alebo doživotie.

Prečítajte si tiež:

Krajský prokurátor v Bratislave Rastislav Remeta o prípade informoval v stredu predpoludním. Obvineného už vypočuli. Viac sa dočítate TU.

Prípadu sa 4. októbra v Televíznych novinách venovali viacerí reportéri.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tragédia na Zochovej

Dôležité udalosti