Dědeček oľutoval tragédiu, ktorú spôsobil pod vplyvom alkoholu. O jeho väzbe sa rozhodne vo štvrtok

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Obvineného Dušana Dědečka už vypočuli. Čin, ktorého sa dopustil, oľutoval, vyhlásil krajský prokurátor Rastislav Remeta. Iné detaily odmietol poskytnúť, aby neohrozil vyšetrovanie. V súčasnosti ešte neboli vypočutí všetci svedkovia.

Remeta nepotvrdil ani nevyvrátil informáciu, že obvinený muž žiadal policajtov o zbraň, aby sa pripravil o život. Naznačil však, že policajti urobili potrebné opatrenia, aby k samovražde obvineného nedošlo.

Zabezpečená je aj jeho ochrana zvonku. Prokurátor uviedol, že v médiách zaznamenal vyjadrenie, že by mu mohli nejaké osoby ublížiť.

Prokurátor bol na mieste v ráno deň po nehode. „Ten pohľad bol neskutočne ťažký,“ povedal Remeta. Poďakoval sa zasahujúcim zložkám, ktoré podľa jeho slov precízne zaznamenali všetky stopy. Príbuzným obetí vyjadril úprimnú sústrasť.

O väzobnom návrhu pre obvineného Dušana Dědečka, ktorý prokurátor podal v utorok (4.10.) večer, sa bude rozhodovať vo štvrtok o 16.00 h. na okresnom súde v Bratislave. 

Zomrelo päť ľudí

Dušan Dědeček v nedeľu zrazil a usmrtil piatich študentov na bratislavskej zastávke Zochova, ďalších ľudí zranil. Šoféroval pod vplyvom alkoholu. Polícia potvrdila, že Dědeček po nehode nafúkal 1,6 promile.

Prečítajte si tiež:

​V utorok muža polícia obvinila z trestného činu všeobecného ohrozenia. Hrozí mu výnimočný trest 20 až 25 rokov za mrežami alebo doživotie.

V rovnaký deň večer podal prokurátor návrh na väzbu. Ide o obzvlášť závažný zločin, súd má preto na rozhodnutie o prokurátorovom návrhu 72 hodín od jeho podania.

Podľa informácií televízie Markíza žiada prokurátor väzbu, aby Dědeček neutiekol ani nepokračoval v trestnej činnosti. Obvinený muž totiž spáchal za volantom za jedenásť rokov šestnásť priestupkov, ktoré sa zväčša týkali rýchlosti.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tragédia na Zochovej

Dôležité udalosti