Pre 20-eurovú krádež, vznikla škoda tisíc eur. Mužovi teraz hrozí pobyt za mrežami

Pre 20-eurovú krádež, vznikla škoda tisíc eur. Mužovi teraz hrozí pobyt za mrežami
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Muž v Trenčianskych Tepliciach pomocou skrutkovača vypáčil vrchné servisné nerezové dvierka zo samoobslužného parného čističa. Poškodil tak uzamykací mechanizmus a dostal sa k zbernej nádobe na mince. Z nej si vybral finančnú hotovosť vo výške 20 eur, informuje polícia.

Omnoho vyššia je však hodnota škody, ktorú muž svojim konaním spôsobil. Škodu odhadli na takmer 1 000 eur a mužovi dnes hrozí za 20-eurovú krádež pobyt vo väzení.

Prečítajte si tiež:

​Nie je to prvá protiprávna činnosť, ktorej sa totiž dopustil. V minulosti už bol súdne trestaný za majetkovú aj násilnú trestnú činnosť.

Celý incident, ktorý má v rukách polícia, zachytila bezpečnostná kamera. Zábery policajti zverejnili na sociálnej sieti.

Muža stotožnili príslušníci kriminálnej polície z Trenčína. „Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Trenčianske Teplice po vykonaní potrebných procesných úkonov vzniesol obvinenie 31-ročnému mužovi pre prečin krádeže. Zároveň spracoval podnet na jeho väzobné trestné stíhanie,“ uvádza na sociálnej sieti trenčianska polícia.

Obvinený je v súčasnosti v cele policajného zaistenia, kde si počká na rozhodnutie o väzbe.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti