Prehovoril opitý vodič, ktorý na chodníku zrazil matku s dvoma dcérami

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prehovoril opitý vodič

Opitý vodič zrazil v stredu popoludní v Čadci na chodníku matku s dvoma dcérami. Žena so staršou dcérou (4) a aj vodič auta skončili v nemocnici, najmenšiemu dieťaťu sa nestalo nič. Matka totiž pohotovo zareagovala a druhú dcéru, ktorá bola v kočíku, stihla pred zrážkou odstrčiť, čím jej zrejme zachránila život.

V nemocnici sa nám podarilo stretnúť muža, ktorý nehodu spôsobil. „Mal som ťažký život, vyhodili ma dnes z bývania, “ uviedol Erik dôvody, prečo si pod vplyvom alkoholu sadol za volant. Jeho výpoveď si môžete pozrieť aj vo videu vyššie.

„Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 37-ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Peugeot v smere od obce Raková do Čadce. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin v smere jazdy prešiel s vozidlom na chodník, kde došlo k stretu osobného motorového vozidla a chodkyne s dvoma maloletými deťmi,“ približujú policajti.

Vodič, ktorý nehodu spôsobil, pochádza podľa našich informácií z obce Raková, z ktorej vychádzal. Svedkovia havárie opisujú, že už krátko pred nehodou robilo auto "zvláštne pohyby" zo strany na stranu.

Prečítajte si tiež:

​„Po dopravnej nehode bola chodkyňa s dcérou aj vodič motorového vozidla prevezení na ošetrenie do nemocnice. Vodič sa po dopravnej nehode podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,86 mg/l (1,79 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu,“ dodáva polícia.

„Môžem potvrdiť zásah záchranárov, ktorí ošetrili a do nemocnice previezli dve dospelé osoby a dieťa. Viac detailov k zásahu nemôžem nateraz poskytnúť," povedala pre Markízu hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Podľa riaditeľa Kysuckej nemocnice v Čadci Martina Šenfelda hospitalizovali po nehode s odreninami, pomliaždeninami a tržnými ranami matku s jedným dieťaťom a vodiča auta.

„Dieťa je hospitalizované na detskej JIS a momentálne absolvuje ďalšie vyšetrenia, matka je hospitalizovaná s pomliaždeninami dolnej končatiny. Šofér mal pomliaždeniny a odreniny a momentálne tiež absolvuje vyšetrenia," dodal.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.