Tréner, funkcionár a neúspešný kandidát na poslanca. Dedeček si podával ruky aj s vplyvnými politikmi

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dušan Dědeček, ktorý v nedeľu (2.10.) zrazil a usmrtil piatich študentov na bratislavskej zastávke Zochova, bol generálnym sekretárom Deaflympijského výboru zastrešujúceho nepočujúcich športovcov. Chodil na prijatia k najvyšším ústavným činiteľom a osobne sa zúčastňoval mnohých akcií.

Deaflympijský výbor ihneď po nedeľňajšej tragédii Dědečkovu fotografiu zo svojej stránky stiahol. V krátkom stanovisku následne nehodu označil za neospravedlniteľné zlyhanie jednotlivca. Celou vecou sa plánujú zaoberať vo štvrtok.

Prezident výboru Peter Birka informoval, že Dušan Dědeček prostredníctvom svojho právneho zástupcu ešte v stredu večer doručil rukou napísanú abdikáciu a svojej funkcie sa vzdal.

Prečítajte si tiež:

Susedia o ňom hovoria pekne

Obvinený vodič býva v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves. Jeho susedov, ktorých sme oslovili, tragédia šokovala. 

„Bol to jeden inteligentný milý pán, na suseda si nemôžeme sťažovať,“ povedal jeden z nich.

Dědečkovi susedia zároveň vylúčili, že by mal problémy s alkoholom. „V živote som s ním za 20 rokov vypil dva poháriky vína, nemali sme nejaké kamarátske vzťahy,“ dodal ďalší sused.

Prečítajte si tiež:

Skúšal to aj na politickej scéne

Pred ôsmimi rokmi skúšal preraziť aj v komunálnej politike. Kandidoval za poslanca miestneho zastupiteľstva v Karlovej vsi za koalíciu vedenú Smerom.

Viac si pozrite v reportáži hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tragédia na Zochovej

Dôležité udalosti