Nová praktika podvodníkov: Najskôr falošný telefonát z banky, hneď potom od polície

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Predstaví sa ako zamestnanec banky pod menom reálneho pracovníka a pošle aj identifikačný preukaz. Potom vám povie, že niekto zneužil vaše údaje a požiadal o úver v banke.

Podľa šéfa bezpečnosti Slovenskej sporiteľne Jána Adamovského zvyknú falošní bankári ľudí klamať, že došlo k zneužitiu ich údajov. Dokonca ich vedia presvedčiť, že na ich účte evidujú načerpaný úver. Hneď na to volá falošný policajt.

„Pokiaľ to dotiahnu dokonca, klient si vyberie svoje peniaze a vloží ich do kryptomenového bankomatu,“ vysvetlil Adamovský.

Prečítajte si tiež:

Pozor kam klikáte

Webový prehliadač vám môže ponúknuť falošnú reklamu ktorej úlohou je opäť vymámiť peniaze. Okrem toho banky evidujú aj mnohé puhishingové , smskové či ďalšie metódy. Extrémne sa ich počet zvýšil počas uplynulých mesiacov.

A preto vo všetkých prípadoch platí - neverte neznámym ľuďom a nikomu neposkytujte svoje osobné údaje.

„Ak od vás neznáma osoba akoukoľvek formou požaduje Vaše údaje k platobným kartám, údaje k službe internetbanking alebo prihlasovacie údaje a heslo, za žiadnych okolností ich neposkytujte,“ upozornila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti